X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.12.2019 р. № 2192/5/99-00-04-07-03-16/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) на суму підйомної допомоги, яка виплачується особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладенн і у листі.

Відповідно до ст. 123 Кодексу цивільного захисту України особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту у разі переїзду на нове місце служби виплачується підйомна допомога у розмірі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2013 року № 615 затверджено Порядок призначення та виплати підйомної допомоги особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - Порядок), згідно з п. 2 якого особам рядового і начальницького складу, які переїхали до нового місця служби, виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення.

Згідно з п. З Порядку розмір місячного грошового забезпечення визначаєтеся органом (підрозділом) за новим місцем служби за посадою, на яку призначено особу рядового чи начальницького складу в органі (підрозділі), виходячі з посадового окладу, окладу за спеціальним званням та щомісячних додаткових ви ців грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки і доплати, що мають постійний характер, премія), встановлених на день виникнення права на отримання підйомної допомоги.

Порядок нарахування та сплати єдиного внеску врегульовано Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464), згідно з абзацом сьомим п. 1 частини першої ст. 4 якого платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема органи, які виплачують грошове забезпечення або компенсацію відповідно до законодавства для таких осіб як поліцейських.

Базою нарахування єдиного внеску для платників, зазначених в абзаці сьомому п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 є, зокрема, сума грошового забезпечення кожної застрахованої особи, та допомоги відповідно до законодавства.

Нарахування та сплата єдиного внеску за платників, зазначених у абзаці сьомому п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, здійснюється за рахунок коп тів державного бюджету в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, але не менше мінімального страхового внеску за кожну особу.

Водночас частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 передбачено, що перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року № 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коптів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, в якому не передбачена сума підйомної допомоги, що виплачується особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту відповідно до положень Кодексу цивільного захисту України.

Враховуючи викладене, сума підйомної допомоги, що виплачується особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту відповідно до положе нь Кодексу цивільного захисту України, є базою нарахування єдиним внеском.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.