X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.12.2019 р. № 2146/6/99-00-04-01-04-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо подачі розпорядниками акцизних складів пального інформації про зведені за добу підсумкові облікові дані про обсяги обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник), передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів (далі - Реєстр) і повідомляє таке.

Товариство зазначило, що у платника податків виникла необхідність в отримані індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Враховуючи викладене Товариство запитує:

Як платнику податків подавати до Реєстру інформацію про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі?

Відповідно до абзацу першого підпункту 230.1.4 пункту 230.1 статті 230 Кодексу порядок ведення Реєстру встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року  № 891 (далі - Порядок № 891).

Згідно з пунктом 2 зазначеної постанови Кабінету Міністрів України Урядом постановлено ДФС забезпечити створення та ведення Реєстру за рахунок коштів, передбачених на функціонування зазначеного Реєстру.

Пунктом 3 Порядку № 891 визначено, що адміністратором та держателем Реєстру є контролюючий орган, який забезпечує:

створення програмного продукту, що забезпечує функціонування Реєстру, приймання від розпорядників акцизних складів електронних документів для наповнення Реєстру, обробку електронних документів для наповнення Реєстру та перенесення з них даних до Реєстру, збереження даних, що містяться в Реєстрі;

захист інформації, що міститься в Реєстрі, в установленому законодавством порядку.

Формат даних та структура Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.01.2019 за № 4/32975 (далі - наказ Мінфіну № 944).

Пунктом 2 розділу 1 наказу Мінфіну № 944 передбачено, що файли електронних форм довідок розробляються адміністратором Реєстру.

Розроблення файлів електронних форм документів та кодування відповідних полів документів здійснюються у форматі Adobe Portable Document Format (PDF) та у XML-форматі із застосуванням схем контролю XML-документів (XML-Schema) відповідно до наказу Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 № 729 «Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання та Опису довідників, що публікуються з Форматом (стандартом) електронного документа звітності суб’єктів господарювання», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 лютого 2014 року за № 243/25020.

Згідно з абзацом третім пункту 1 розділу 2 наказу Мінфіну № 944 Реєстр складається із записів з посиланням на електронні документи, які подаються, зокрема, у вигляді форми довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (далі - Довідка № 2).

Так, на виконання пункту 3 Порядку № 891 і пункту 2 розділу 1 наказу Мінфіну № 944 ДПС розроблено програмне забезпечення для створення та ведення Реєстру, яке на сьогодні надає безкоштовну можливість платникам податків подавати до контролюючого органу електронні документи, в тому числі довідку №    2, за формами JF0210301,    JF0200401 засобами
ITC «Електронний кабінет» та ITC «Єдине вікно подання електронної звітності».

Для заповнення та передачі електронних документів платники податків можуть використовувати програмне забезпечення, яке забезпечує формування вихідних файлів у форматі та за структурою, передбачених для електронних документів за формами JF0210301, JF0200401.

Електронні формати та XSD-схеми електронних документів за формами JF0210301, JF0200401 розміщенні на офіційному веб-порталі ДПС (ДФС) (Головна/Електронні форми документів/Акцизний податок (рекомендовані форми електронних документів).

Враховуючи викладене, електронні документи, в тому числі довідка № 2, передаються платниками податків до Реєстру за допомогою програмного забезпечення, яке забезпечує формування вихідних файлів у форматі та за структурою, передбачених для електронних документів за формами JF0210301, JF0200401, яке розміщене на офіційному веб-порталі ДПС (ДФС).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).