X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.12.2019 р. № 2180/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що відповідно до Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 27.12.2012, складеного на підставі рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 25.12.2012 № 2021, є власником будівель та споруд 56 об’єктів нерухомості різного цільового призначення, які відповідно до Акту готовності об’єкта до експлуатації від 10.01.2012 № 1, поіменовані як завод з виробництва напоїв і соків і належать до підкласу 1251.5 Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі  Класифікатор).

Товариство запитує про підстави застосування п. «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу до окремих об’єктів нерухомості  складових заводу з виробництва напоїв і соків.

Пунктом «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

Визначення приналежності будівлі до того чи іншого класу проводиться на підставі документів, що підтверджують право власності, з урахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення об’єкта нерухомості згідно з Класифікатором.

Згідно з Класифікатором до групи (код 125) «Будівлі промисловості та склади» належить клас (код 1251) «Будівлі промислові», який включає будівлі промислового призначення, наприклад, фабрики, майстерні, бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства тощо.

Відповідно до цивільного законодавства, а також законодавства щодо основ господарської діяльності майно підприємства становлять виробничі та невиробничі фонди (п. З ст. 191 Цивільного кодексу України, ст. 66 Господарського кодексу України).

Разом з тим об’єктами цілісного майнового комплексу є об’єкти, які можуть бути виділені у самостійні окремі об’єкти нерухомості, що підлягають державній реєстрації.

Таким чином об’єкти різного цільового призначення можуть бути класифіковані за різними кодами Класифікатора, що передбачає застосування різних ставок при обчисленні податкових зобов’язань з Податку.

Оскільки рішення органів місцевого самоврядування, що затверджені за типовою формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 483, встановлюють ставки Податку, диференційовані в залежності від класу будівлі за Класифікатором, та з метою уникнення невірного оподаткування Податком вважаємо за доцільне запропонувати Товариству отриманим експертний висновок щодо приналежності інвентарно описаних об’єктів нерухомості до певного класу будівель.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).