Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула запит на отримання податкової консультації з питань застосування окремих норм податкового законодавства та повідомляє.
Як зазначено у запиті, Товариство надає послуги з міжнародного перевезення вантажів.
Товариство є платником акцизного податку, але не має у власності ємностей для зберігання пального.
Товариство здійснює придбання пального і планує віддавати його на зберігання іншому суб’єкту господарювання за договором відповідального зберігання.
Зберігач є платником акцизного податку та розпорядником акцизного складу, який зареєстрований СЕАРП та має ліцензію на зберігання пального.
Зберігач повертатиме пальне за договором відповідального зберігання у бази транспортних засобів Поклажодавця через паливороздавальну колонку.
Пальне використовується виключно для потреб власного споживаная Поклажодавця.
Товариство запитує:
Чи потрібно у даному випадку ТОВ отримувати ліцензію на оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптового продажу (при передачі пального на відповідальне зберігання) враховуючи, що дане пальне використовується виключно для власного споживання і Товариство не є розпорядником акцизного складу?
Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального регулюється Законом від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів га пального» (далі — Закон № 481).
Відповідно до ст. 1 Закону оптова торгівля пальним — діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб'єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам;
місце оптової торгівлі пальним — місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування;
Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним — одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.
Тобто у разі, якщо суб’єкт господарювання не здійснює подальшу реалізацію придбаного пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб'єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам, ліцензія на право оптової торгівлі пальним не отримується.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |