X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.12.2019 р. № 2188/6/99-00-04-06-01-15/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі  ПКУ) розглянула Ваше звернення щодо відображення у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплачено) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, доходу виплаченого у вигляді допомоги найманим працівникам, і у межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які згідно з ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок (форма № 1ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зареєстровано в Міністерстві юстиції Украни 30.01.2015 за № 111/26556 (далі  Порядок).

Підпунктом 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата за своєю структурою складається із основної заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

До фонду оплати праці згідно із Інструкцією зі статистики заробітної плати, розробленою відповідно до положень Закону України «Про оплату праці» та затвердженою наказом Держкомстату України від 13 січня 2004 року № 5 (далі  Інструкція), включаються нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формі (оцінені в грошовому вираженні) за відпрацьований та невідпрацьований час, який підлягає оплаті, або за виконану роботу незалежно від джерела фінансування цих виплат.

Фонд оплати праці складається з фонду основної заробітної плати, фонду додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Поряд з цим будь-яке підприємство-роботодавець може виплачувати (надавати) своїм працівникам ще й інші виплати, зокрема соціальні допомоги та виплати за рахунок коштів підприємства, установлені колективним договором (працівникам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, на народження дитини, сім'ям з неповнолітніми дітьми) що не належать до фонду оплати праці (п. 3.4 ст. З Інструкції).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку, інші доходи, крім сум грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби (підпункт 164.2.20 пункту 164.2 статті 164 та підпункт 165.1.49 пункту 16 5.1 статті 165 розділу IV Кодексу) відображається під ознакою доходу «127».

Відповідно п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.