X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.12.2019 р. № 2175/6/99-00-04-07-03-15/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі ПКУ), розглянула звернення щодо практичного застосування норм податкового законодавства та в межах компетевції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі.

Пунктом 164.2 ст. 164 ПКУ визначено перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема інвестиційний прибуток від проведення платником податку операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 165.1.40 і 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (пп. 164.2.9 п. 161.2 ст. 164 ПКУ).

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку регламентується п. 17 3.2 ст. 170 ПКУ.

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ, особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Такий розрахунок подається лише в разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі  Порядок).

Пунктом 2.2 розділу II Порядку передбачено, що податковий розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду.

Пунктом 3.2 розділу III Порядку встановлено, що у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку.

У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим, незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом (п. 3.3 розділу III Порядку).

Пунктами 3.4 та 3.5 розділу III Порядку визначено порядок заповнення графи 4а «Сума нарахованого податку»  відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством; графи 4 «Сума перерахованого податку» — відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Враховуючи викладене, якщо нарахування доходів у вигляді інвестиційного прибутку та утримання податку на доходи фізичних осіб із таких доходів відбулось в одному кварталі, а виплата таких доходів в іншому кварталі, то в податковому розрахунку за формою № 1ДФ графа 3 «Сума виплаченого доходу» заповнюється в тому кварталі, в якому відбулось перерахування коштів.
Водночас графи 3а «Сума нарахованого доходу», 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» повинні бути заповнені в тому кварталі, в якому фактично відбулось нарахування доходів у виглгді інвестиційного прибутку та утримання податку на доходи фізичних осіб із таких доходів.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.