Головним управлінням ДПС у Одеській області, розглянуто в межах своєї компетенції Ваш запит на отримання податкової консультації від 06.12.2019 року № ..., з наступних питань, а саме: — які дані вказати в Формі №1-РРО в пункті 3 — Дані щодо господарської одиниці, якщо у витягу з реєстру платників єдиного податку податкова адреса суб’єкта господарювання зазначена його адреса місця реєстрації. Місце провадження господарської діяльності — «надання послуг на території України». — Та де має знаходитись РРО, якщо готівкові розрахунки за надані послуги проводяться по всій території України та місце проведення розрахунків різне і не співпадає з місцем податкової адреси суб’єкта господарювання? Та повідомляємо таке.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг та відповідно до вимог законодавства повинні застосовувати РРО, зобов'язані зареєструвати РРО відповідно до положень Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016р., № 547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048 (із змінами) (далі — Порядок).
Відповідно до положень Порядку реєстрація РРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб'єкта господарювання як платника податків.
Згідно п.VІІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (із змінами) з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцями обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку.
Господарська одиниця — стаціонарний або пересувний об'єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.
Назва та адреса господарської одиниці — назва та адреса, зазначена в документі на право власності або користування господарською одиницею, договорі оренди.
На підставі вищезазначеного, у п. 3 Заяви про реєстрацію РРО форми №1-РРО зазначаються дані господарської одиниці, які повинні співпадати з даними про об'єкт оподаткування, зареєстрованого за основним місцем реєстрації.
РРО може застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні, відповідно до сфери застосування, установленої Державним реєстром РРО, та за наявності договору про технічне обслуговування і ремонт РРО.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |