X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.01.2020 р. № 53/6/99-00-04-04-03-06/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації щодо сплати земельного податку (далі Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є балансоутримувачем державного майна (будівлі дитячого садку), яке згідно актів перевірки державного майна Фонду державного майна України від 09.11.2019 № 552 та від 20.10.2018 №1293 не ввійшло до статутного фонду Товариства в процесі приватизації та є державною власністю.

Товариство, посилаючись на відсутність майнових прав на земельну ділянку, на якій розташовані об’єкти державного майна, та на відсутність прав щодо використання такого майна у господарській діяльності, запитує про наявність у нього податкових зобов’язань з Податку.

Товариство не надало інформацію щодо можливого розташування нерухомого майна, що не включені до статутного капіталу Товариства, у межах раніше наданої Товариству земельної ділянки.

Відповідно до п. 287.1 ст. 287 Кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Особливості регулювання відносин у сфері земельного права, в тому числі підстави для набуття земельних ділянок у власність та користування, визначені Земельним кодексом України (далі  Земельний кодекс).

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними ст. 122 Земельного кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (ст. 124 Земельного кодексу).

Питання визначення податкових зобов’язань у суб’єктів земельних відносин, які використовують земельні ділянки без належного оформлення прав власності або користування, викладені в узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міністерстві фінансів України від 06.07.2018 № 602.

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати додаткову інформацію щодо вжиття Товариством заходів з питання вилучення земельної ділянки, на якій розташовані об’єкти державного майна.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).