X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.12.2019 р. № 2207/ІПК/05-99-32-02

Головне управління ДПС у Донецькій області відповідно до п. 52.5 ст. 52 Податкового кодексу України розглянуло запит стосовно отримання податкової консультації щодо необхідності отримання ліцензії, реєстрації акцизного складу та про наявність статусу розпорядника акцизного складу, та в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Підприємство проінформувало, що діяльність Підприємства є забезпечення процесу перевезення пасажирів, вантажу та вантажобагажу залізничним транспортом України у визначеному регіоні відповідно до чинного законодавства України.

Підприємство у своїй діяльності використовує пальне для роботи автотракторної техніки, спеціального самохідного рухомого складу (дрезини, автомотриси), електрообладнання, пристроїв енергетики.

Для цього має на балансі комору для зберігання пального з 5 ємностями об’ємом 4,8 куб. м кожна. Підприємство не займається та не планує займатись оптовою та роздрібною торгівлею пальним.

З урахуванням викладеного, Підприємство цікавлять наступні питання:

1.Чи повинно акціонерне товариство отримувати ліцензію на право зберігання пального в коморі для зберігання пального з 5 ємностями, яку використовує в своїй роботі її структурний підрозділ?

2. Чи вважається акцизним складом комора для зберігання пального з 5 ємностями структурного підрозділу акціонерного товариства, а акціонерне товариство розпорядником цього акцизного складу?

Враховуючи викладене вище, слід зазначити таке.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19.12.2019 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі  Закон № 481) зберігання пального  діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик, місце зберігання пального місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування

Згідно зі ст. 15 Закону № 481 зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

 підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

 підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

 суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) визначено що акцизний склад  це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом зокрема:

 приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та    зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

 приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих    ємностей для навантаження-розвантаження    та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб’єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

—  паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.

Також зазначаємо, що з інформації, яка наведена Підприємством, неможливо встановити обсяги пального, отриманого протягом календарного року Підприємством, внаслідок чого неможливо визначити статус відповідного приміщення, де зберігається пальне.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.