Головним управлінням ДПС у Одеській області, розглянуто в межах своєї компетенції Ваш запит на отримання податкової консультації від ... № ..., з наступних питань, а саме:
— чи необхідно внутрішній документ (наказ) про місце, спосіб та перегляд щоденних Z-звiтiв у електронній формі із зазначенням відповідальної особи зберігати на кожному структурному підрозділі (операційній касі) окремо?
— та чи буде достатньо зазначеного документу лише у центральному офісі ТОВ “... ” ?
— та чи потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення на реєстраторах розрахункових операцій, якщо на теперішній час сформовані в електронній формі Z-звіти зберігаються на носії контрольної стрічки (КСЕФ) у формі пакетів даних протягом 1095 днів, а також наявна можливість їхнього друку та перегляду?, та повідомляє таке.
Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні розроблено Національним банком України відповідно до Закону України "Про Національний банк України" і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності, фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, фізичними особами.
Зокрема, пунктом 12 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 року № 148 (із змінами та доповненнями) (далі — Положення) визначено, що установа/підприємство на підставі цього Положення зобов'язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів [внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку].
Для відокремлених підрозділів установи/підприємства порядок оприбуткування готівки в касі встановлюється та доводиться внутрішніми документами установи/підприємства.
Розроблений порядок повинен відповідати вимогам цього Положення та не суперечити законодавству України.
Крім цього, установа/підприємство відповідно до вимог цього Положення зобов'язана(е) визначити та затвердити внутрішнім документом місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі, формат їх зберігання, який має забезпечувати візуальний перегляд щоденних z-звітів представниками центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, а також відповідальну за зберігання цих чеків особу.
Таким чином, з метою дотримання п.12 Положення, вважаємо за доцільне відповідні документи зберігати у відокремлених підрозділах суб’єкта господарювання.
Правові основи застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг визначає Закон України від 06.07.95 р. N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" (далі — Закон № 265).
Дія Закону № 265 розповсюджується на всіх суб'єктів господарювання і їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції в наявній і/або безготівковій формі. Водночас, пунктом 10 статті 3 Закону № 265 визначено обов’язок щодо друкування або створювання в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольних стрічок і забезпечення їх зберігання протягом трьох років.
При цьому, відповідно до статті 2 Закону № 265, контрольна стрічка — копії розрахункових документів послідовно сформованих реєстратором розрахункових операцій, що надруковані або створені в електронній формі таким реєстратором, а також копії фіскальних звітних чеків у разі створення контрольної стрічки в електронній формі.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |