X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.01.2020 р. № 61/6/99-00-07-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації та в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Товариство зазначає, що планує отримувати, для власних потреб, за межами митної території України суміш різаного тютюну для виготовлення сигарет з фільтром.

Товариство просить надати роз’яснення, щодо наступних питань:

1. На якому етапі виникає податкове зобов’язання щодо сплати акцизного податку, якщо Товариство імпортує купаж різаного тютюну (мішку) для подальшого його використання при виробництві сигарет та здійснює виробництво сигарет?

Розділом VI «Акцизний податок» Кодексу визначено вичерпний перелік підакцизних товарів (продукції) і ставки на них. Зокрема, пп. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу встановлено перелік підакцизних товарів, віднесених до тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, а саме коди товару (продукції) відповідно до УКТ ЗЕД, опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та ставки акцизного податку.

Підпунктом 14.1.252 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що тютюнові вироби  сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Об’єктом оподаткування є операції з ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України (п. 213.1.3 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

Датою виникнення податкових зобов’язань відповідно до ст. 216 Кодексу, зокрема, у разі ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов’язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках (п. 216.4 ст. 216 Кодексу).

Отже, датою виникнення податкового зобов’язання з купажу різаного тютюну (сировини) є дата визначена п. 216.4 ст. 216 Кодексу.

Разом з цим, згідно з пп. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу звільняються від оподаткування акцизним податком, операції з ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції, у т.ч. сировини), за умови подальшого виготовлення з такої сировини інших підакцизних товарів (продукції, у т.ч. сировини), які реалізуються на митній території України або на експорт, та пред’явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

Отже, умовою застосування пільгового оподаткування згідно з пп. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу є пред’явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва тютюнових виробів та в подальшому підтвердження того, що імпортована сировина використана на митній території України при виготовленні іншої підакцизної продукції (у тому числі  сировини) і така продукція в подальшому реалізується на митній території України або вивезена за межі митної території України (експортована).

У разі здійснення Товариством операцій, які звільняються від оподаткування, відповідно до пп. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, Товариство декларує в митній декларації обсяги сировини, суму акцизного податку та підставу звільнення від оподаткування.

2. Чи можливе подвійне оподаткування акцизним податком при обставинах, зазначених у зверненні?

Відповідно до п. 22.1 ст. 22 Кодексу об’єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку.

Пунктом 23.3 ст. 23 Кодексу визначено, що у випадках, передбачених Кодексом, один об’єкт оподаткування може утворювати кілька баз оподаткування для різних податків.

Об’єкти оподаткування акцизним податком підакцизних товарів є операції перелічені у п. 213.1 ст. 213 Кодексу.

Підакцизні товари та ставки акцизного податку на них встановлені ст. 215 Кодексу.

Отже, якщо операції з підакцизними товарами, які здійснює суб’єкт господарювання є об’єктом оподаткування, відповідно до п. 213.1 ст. 213 Кодексу у платника виникатиме податкове зобов’язання з акцизного податку.

У випадках передбачених Кодексом, операції з підакцизними товарами можуть звільнятися від обов’язку щодо нарахування та сплати податку за наявності певних підстав визначених Кодексом.

Разом з цим зазначаємо, що інформації наведеної у запиті недостатньо для надання остаточної відповіді.

Для надання більш повної та ґрунтовної консультації платник податку має право повторно звернутися до контролюючого органу та навести приклади і надати копії відповідних документів щодо здійснюваних операцій.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.