X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.01.2020 р. № 45/6/99-00-07-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) розглянула звернення Підприємства щодо отримання індивідуальної податкової консультації стосовно необхідності подання звітності з акцизного податку, та повідомляє.

Підприємство є нафтоперевальним терміналом, що включає технологічно пов’язані об’єкти трубопроводу, підйомно - транспортне та інше устаткування, які забезпечують навантаження-розвантаження та розміщення вантажів, здійснює свою господарську діяльність згідно договорів та надає послуги по перевантаженню нафтопродуктів.

Згідно укладених договорів, здійснює розміщення нафти та нафтопродуктів на зареєстрованих митних складах, які знаходяться у розпорядженні Підприємства та контролюються органами Держмитслужби України, в режимі ІМПОРТ 74  митний склад, з можливим подальшим переведенням розміщеного на митних складах товару в режим ІМПОРТ 40  імпорт (випуск для вільного обігу), з метою подальшої передачі товару на акцизні склади контрагентів.

У своєму листі Підприємство зазначає, що є платником акцизного податку, має ліцензію на право зберігання, оптової торгівлі за наявності місць оптової торгівлі та оптової торгівлі за відсутності місць оптової торгівлі та має зареєстровані в ДПС акцизні склади, які оснащені рівнемірами та витратомірами-лічильниками, а також митні склади.

У звернені Підприємство просить надати роз’яснення: чи необхідно подавати звітність з акцизного податку до органів ДПС, якщо митний склад контролюється органами Держмитслужби, за умови повного, або часткового повернення товару (дизельного пального) в режимі ІМПОРТ 74 вантажонадавачу?

Відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу платником податку є особа, яка реалізує пальне.

Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад  це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Розпорядник акцизного складу  це, зокрема суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 223.2 ст. 223 Кодексу платники податку визначені пунктом 212.1 статті 212 Кодексу (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.5 1, 215.3.5 2, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 пункту 215.3 статті 215 Кодексу) подають декларацію з акцизного податку за затвердженою формою контролюючому органу за місцем реєстрації.

При цьому, відповідно до пункту 49.2-1 статті 49 Кодексу, платники, визначені підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, а також які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Отже, з огляду на вищевикладене, оскільки Підприємство є платником акцизного податку, відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, та має діючі ліцензії на право зберігання, оптової торгівлі за наявності місць оптової торгівлі та оптової торгівлі за відсутності місць оптової торгівлі, то воно повинно подавати декларацію акцизного податку до органів ДПС, незалежно від того, чи провадилась Підприємством господарська діяльність у звітному періоді.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.