Головне управління ДПС у Чернівецькій області розглянуло звернення Товариства (...) про надання податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо складання акцизних накладних.
У зверненні Товариство зазначає, що є платником акцизного податку, зареєструвало акцизні склади та здійснює щоденну заправку власного транспорту через власні паливно-роздавальні колонки.
Питання.
Чи має право Товариство складати зведені акцизні накладні на загальний обсяг пального, використаного для власного споживання протягом місяця?
В який терміни повинні бути зареєстровані такі акцизні накладні?
Відповідно до п.231.1 ст.231 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі — Кодексу) платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання;
реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу;
втраченого як у межах, так і понад встановлені норми втрат;
зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 (далі — Порядок).
Пунктом 3 розд. II Порядку передбачено, що акцизна накладна може бути складена за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця.
Отже, акцизні накладні можуть складатись Товариством за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, використаного для власного споживання протягом звітного місяця на загальний обсяг пального, використаного для власного споживання протягом такого звітного місяця.
Реєстрація таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних Товариством також повинна бути здійснена не пізніше останнього дня звітного місяця.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |