Головне управління ДПС у Харківській області розглянуло запит на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства щодо сплати земельного податку (далі — Податок), та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) повідомляє.
Товариство поінформувало, що є власником нежитлових приміщень (машиномісце № 79), розташованих у підвалі житлового будинку та зареєстрованих в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі — Реєстр), як об’єкти нерухомого майна. Товариство просить надати роз’яснення щодо наявності у нього обов’язку з Податку.
Обов’язки платника Податку виникають у суб’єктів, що належать до категорій власників земельних ділянок або постійних землекористувачів (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). Підставою для нарахування Податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Кодексу).
Разом з тим, власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (п. 287.8 ст. 287 Кодексу).
Враховуючи вищенаведене, обов’язок зі сплати Податку виникає у власника нежилого приміщення (його частини) з моменту оформлення ним права власності на нерухоме майно та його державної реєстрації.
Визначення поняття «об’єкти нежитлової нерухомості», що вживаються в Податковому кодексі встановлено нормами пп. 14.1.129і п. 14.1 ст. 14 Кодексу, зокрема об’єкти нежитлової нерухомості — це будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.
Одним із об’єктів нежитловій нерухомості виділено гаражі, що визначено абз. г) пп. 14.1.129-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, як гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки.
За даними Реєстру «машино-місце» визначено як об’єкт нерухомого майна (нежитлове приміщення).
Зважаючи на викладене, власник нежилого приміщення, що є складовою частиною багатоквартирного будинку сплачує податок з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |