X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.01.2020 р. № 132/ІПК/20-40-04-03-20

Головне управління ДПС у Харківській області розглянуло запит на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства щодо сплати земельного податку (далі  Податок), та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) повідомляє.

Товариство поінформувало, що є власником нежитлових приміщень (машиномісце № 79), розташованих у підвалі житлового будинку та зареєстрованих в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі  Реєстр), як об’єкти нерухомого майна. Товариство просить надати роз’яснення щодо наявності у нього обов’язку з Податку.

Обов’язки платника Податку виникають у суб’єктів, що належать до категорій власників земельних ділянок або постійних землекористувачів (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). Підставою для нарахування Податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Кодексу).

Разом з тим, власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (п. 287.8 ст. 287 Кодексу).

Враховуючи вищенаведене, обов’язок зі сплати Податку виникає у власника нежилого приміщення (його частини) з моменту оформлення ним права власності на нерухоме майно та його державної реєстрації.

Визначення поняття «об’єкти нежитлової нерухомості», що вживаються в Податковому кодексі встановлено нормами пп. 14.1.129і п. 14.1 ст. 14 Кодексу, зокрема об’єкти нежитлової нерухомості це будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.

Одним із об’єктів нежитловій нерухомості виділено гаражі, що визначено абз. г) пп. 14.1.129-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, як гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки.

За даними Реєстру «машино-місце» визначено як об’єкт нерухомого майна (нежитлове приміщення).

Зважаючи на викладене, власник нежилого приміщення, що є складовою частиною багатоквартирного будинку сплачує податок з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.