Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо коригування обсягу пального в кілограмах, помилково зазначеного в акцизній накладній.
У зверненні Товариство зазначає, що в акцизній накладній, складеній на операцію з власного споживання пального та зареєстрованій в Єдиному реєстрі акцизних накладних 19.08.2019, вказано обсяг пального в літрах, приведених до температури 15 °С (364,76 л) та помилковий обсяг пального в кілограмах (68,83 кг). Тобто щільність пального згідно з даними, вказаними в акцизній накладній, склала 0,188 (68,83 кг / 364,76 л = 0,188).
Питання. Яким чином можна відкоригувати акцизну накладну, а саме повністю зняти обсяги пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15 °С?
Згідно з пп. 232.1 ст. 232 Кодексу одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового є літри, приведені до температури 15° С. Відповідно в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового облік обсягів пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, на які платних податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних, також ведеться в літрах, приведених до температури 15 °С.
Відповідно до п. 4 розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262 (далі — Наказ № 262), приведення літражу пального до температури 15 °С здійснюється згідно з чинною нормативно-технічною документацією.
Формою розрахунку коригування акцизної накладної форми «П», яка також затверджена Наказом № 262, передбачено внесення даних щодо обсягу пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15 °С, до відповідних граф табличної частини вказаного документа. Зазначені в розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» дані щодо обсягу пального в літрах, приведених до температури 15°С, повинні відповідати даним щодо обсягу пального в кілограмах (з урахуванням щільності пального).
У випадку невідповідності зазначених в розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» даних щодо обсягу пального в літрах, приведених де температури 15°С, даним щодо обсягу пального в кілограмах, такий документ не приймається та не реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Отже, можливість зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних документ (зокрема, але не виключно, розрахунок коригування акцизної накладної), в якому обсяг пального в літрах, приведених до температури 15 °С, розрахований згідно з чинною нормативно-правовою документацією, не відповідає даним щодо обсягу пального в кілограмах, відсутня.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |