X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.01.2020 р. № 138/Л/26-15-33-18-09-ІПК

Щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі  єдиний внесок), то відповідно до п. 4 частини першої ст 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі  Закон № 2464) платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно зі ст. 5 Закону № 2464 зняття з обліку платників єдиного внеску - фізичних осіб - підприємців здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.

Відповідно до частини четвертої ст. 6 Закону № 2464 у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою - підприємцем.

Загальні правила подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі Звіт), у тому числі «ліквідаційного», визначені Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі  Порядок № 435).

Так, згідно з п. 9 розд. III Порядку № 435, фізичні особи - підприємці, у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна» формують та подають до органу доходів і зборів страхувальники, зазначені у п. 2 розд. III Порядку № 431, а саме, фізичні особи - підприємці - протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 11 розд. III Порядку № 435).

Водночас, зазначений вище Звіт подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника до контролюючих органів за основним місцем взяття на облік у контролюючих органах в один із таких способів:

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;

на паперових носіях, завірений підписом керівника страхувальника та скріплений печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти;

надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення за умови, що у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти (п. 1 розд. II Порядок № 435).

Враховуючи викладене, фізична особа підприємець - платник єдиного внеску у разі припинення підприємницької діяльності подає протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційний» в один із способів, зазначених у п.1 розд. II Порядку № 435.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.