Головне управління ДПС у Донецькій області на запит Товариства з обмеженою відповідальністю (далі — Товариство), щодо з’ясування питання можливості перебування на спрощеній системі оподаткування третьої групи у разі внесення коштів або майна до статутного капіталу іншої юридичної особи, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Товариство проінформувало, що зареєстровано платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відсотків.
Товариство запитує, чи може воно як платник єдиного податку третьої групи вносити кошти або майно до статутного капіталу інших юридичних осіб з часткою до 25 відсотків, 100 відсотків у статутному капіталі.
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному гл. 1 Кодексу.
Згідно з пп. 291.5.5 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть буть платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.
Тобто частка засновників у розмірі не менше 75 відсотків статутного капіталу юридичної особи, яка планує обрати спрощену систему оподаткування, повинна належати юридичним особам - платникам єдиного податку.
Враховуючи зазначене, юридична особа - платник єдиного податку третьої групи може вносити кошти або майно до статутного капіталу іншої юридичної особи (бути засновником іншої юридичної особи з часткою до 25 відсотків, 100 відсотків у статутному капіталі).
При цьому варто враховувати наступне. Придбання та продаж юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи корпоративних прав інших юридичних осіб на постійній осонові може розглядатися як фінансове посередництво.
Зокрема, пп. 6 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва.
Відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |