Головне управления ДПС у Сумській області розглянуло запит фізичної особи-підприемця ... (РНОКПП .. ) (далі за текстом — ФОП...) від 16.01.2020 р. за № б/н (вх.№ 1769/ФОП/ЕКПП від 17.01.2020) про надання індивідуальної податкової консультації щодо застосування реєстратора розрахункових операцій при проведенні розрахунків за договором післяплати та в межах компетенції повідомляє таке.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в Україні визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торівлі, громадського харчування та послуг" (з наступними змінами та доповненнями) (далі за текстом — Закон № 265).
Його дія поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
При цьому встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається (абзац другий преамбули Закону № 265).
Статтею 2 Закону № 265 визначено, що розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Місце проведення розрахунків — місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Пунктами 1 та 2 статті 3 Закону № 265 передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:
— проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
— видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отримання товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Пунктом 12 статті 9 Закону № 265 визначено, що реєстратор розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).
Враховуючи зазначене, у разі, якщо споживач (громадянин, фізична особа-підприємець, підприємство та/або організація тощо) здійснив оплату товару у готівковій формі та/або із застосуванням платіжних карток за місцем проведення розрахунків (офіс, бухгалтерія, каса, магазин тощо) за адресою якою Вами, як ФОП...зареєстровано належним чином реєстратор розрахункових операцій, та такі розрахунки проведено з його використанням і видачею відповідного фіскального касового чеку, при відпуску та/або доставці продукції за визначеною адресою покупця, згідно видаткової накладної — реєстратор розрахункових операцій не застосовується.
У разі якщо розрахунки за доставлений товар, згідно договору післяплати будуть проводитися у готівковій формі за адресою покупця (споживача), такі операції необхідно проводити із використанням портативного реєстратора розрахункових операцій, зареєстрованого належним чином на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.
При здійсненні реалізації товарів та прийняття готівки щодо його оплати за межами стаціонарних об'єктів та/або відсутності у користування постійного транспортного засобу, реєстратор розрахункових операцій можливо реєструвати за податковою адресою реєстрації фізичної особи-підприємця, зазначивши у пункті 3 Заяви про реєстрацію реєстратора розрахункових операцій (форма № 1-РРО наведена у додатку 1 до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів рохрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України 14.06.2016 № 547) — "Виїзна торгівля".
Відповідно у касовому чеку реєстратора розрахункових операцій буде запрограмована податкова адреса реєстрації ФОП... та найменування господарської одиниці "Виїзна торгівля".
Головне управління ДПС у Сумській області звертає увагу, що згідно з пунктом 52.2 статті 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |