X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.01.2020 р. № 177/10/ІПК/05-99-33-02

Головне управління ДПС у Донецькій області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянуло звернення на отримання індивідуальної податкової консультації від :    б/№ (вхідний реєстраційний індекс ГУ ДПС у Донецькій області №    від    ) щодо оподаткування інвестиційних доходів та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до п. З ст. 80 Господарського кодексу України (далі - ПСУ) товариством з обмеженою відповідальністю є господарське товариство, що має статутний капітал, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами.

Спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ)).

До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали  спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦКУ).

Згідно з частиною п’ятою ст. 147 ЦКУ та ст. 55 Закону України 19 вересня 1991 року № 1576-ХІІ «Про господарські товариства» (далі - Закон № 1576) частка у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю переходить, зокрема, до спадкоємця фізичної особи, якщо статутом товариства не передбачено, що такий перехід допускається лише за згодою інших учасників товариства.

При відмові спадкоємця від вступу до товариства з обмежені до відповідальністю йому видається у грошовій або натуральній формі частки у майні, яка належала спадкодавцю, вартість якої визначається на день смерті учасника.

Розрахунки із спадкоємцями учасника, які не вступили до товариства, здійснюються відповідно до положень ст.148 ЦКУ та ст.54 Закону № 1576.

Відповідно до частини другої ст. 148 ЦКУ учасник, який виходить із товариства з обмеженою відповідальністю, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі товариства.

За домовленістю між учасником та товариством виплата вартості частили майна товариства може бути замінена переданням майна в натурі.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб врегульовано розділом ІV Кодексу, згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Згідно з пп. 164.2.9 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячне го (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаєте ся інвестиційний прибуток від проведення платником податку операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпункт ах 165.1.40 І 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Особливості оподаткування доходу у вигляді інвестиційного прибуку, інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого Інвестиційного активу, з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що назначаеться із суми документально підтверджених витрат на придбанні такого активу, з уражуванням норм підпунктів 170.2,4 - 170.2.6 цього пункту (крім операці ї з деривативами).

При цьому до продажу інвестиційного активу прирівнюються також операції з повернення планику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента чи ліквідації такого емітента.

Інвестиційний актив, подарований платнику податку чи успадкований платником податку, вважається придбаним за вартісно, що дорівнює сумі державного мита та податку з доходів фізичних осіб, сплачених у зв'язку з таким даруванням чи успадкуванням.

Згідно з пп. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 Кодексу до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення до загального фінансового результату операцій з інвестиційними актами за наслідками такого звітного (податкового) року.

Відповідно до пп. 170.2.1 п. 170.2 ст. 170 Кодексу облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.

 Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважаеться календарний рік, за результатами якого платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію, в якій має відобразити загальний фівансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманій протягом такого звітного року.

Згідно з п. 167.1 ст. 167 Кодексу ставка податку становить 18 відс.бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 -167.5 цієї статті).

Крім того, вказаний дохід є об’єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 її. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (пп. 1.3 п.16-1. підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Отже, суми коштів, що нараховуються (виплачуються) товариством фізичним особам (спадкоємцям), включається до їх загального річного оподатковуваного доходу як дохід у вигляді інвестиційного прибутку та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.

Фізична особа зобов’язана подати річну декларацію про майновий стан і доходи у встановленому порядку та самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, спалатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 Кодексу).

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація мае індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.