X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.01.2020 р. № 269/ІПК/25-01-04-01-04

Щодо порядку заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній при здійсненні операцій з постачання товарів в наборі (комплекті).

Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 розділу У ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.

Перелік обов'язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у підпунктах "а" - "й" пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ, зокрема таким реквізитом с код товару згідно з УКТ ЗЕД. затвердженою Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VIІ "Про Митний тариф України".

Згідно з п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 при складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в графі 3.1 табличної частини податкової накладної.

При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару:

для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків,

для інших товарів - не менше 4 знаків.

У випадку постачання товару, ввезеного на митну територію України у графі 3.2 податкової накладної проставляється позначка «X».

Номенклатура товарів продавші має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів.

Для цілей класифікації товарів використовують Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VIІ «Про Митний тариф України».

В свою чергу, Митний тариф містить Основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД, примітки, додаткові примітки до розділів, груп і товарних підпозицій.

Тобто, класифікація товарів здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД (далі - Правила), приміток, додаткових приміток до розділів, груп і товарних підпозицій. Пояснення до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затверджені наказом ДФС України від 09 червня 2015 року №401,

Визначення коду УКТ ЗЕД набору товарів, який містить декілька видів однієї товарної позиції та один {чи декілька) видів іншої товарної позиції здійснюється з урахуванням Правила 3.

Операція з постачанім набору товарів, який містить декілька видів однієї товарної позиції, та один (чи декілька) видів іншої товарної позиції, я податковій накладній відображається одним рядком.

З питання правильності визначення коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД для товарів, що поставляються в наборі/комплекті при оформленні документів (у тому числі податкових накладних) пропонуємо звертатись до Торгово-промислової палати
України (їх регіональних відділень) або науково . дослідного інституту судових
експертиз.

При цьому згідно з пунктом І сталі 11 Закону України від 02 грудня 1997 року № 671/97-ВР "Про торгово-промислові палати в Україні" (далі - Закон № 671) торгово-промислові палати мають право, зокрема:

проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності ГОВїЮІВ (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість;

засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробившва підприємств і іноземними інвестиціями та інші документи, пов’язані зі здійсненням зовнішішжкономічшн діяльності.

Методичні та експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов'язковими для застосування на усій території України (пункт 2 статті 11 Закону №671) і є достатньою підставою для зазначення коду УКТ ЗЕД при складанні податкових накладних.

Підприємство не мас права самостійно змінювати коди УКТ ЗЕД, встановлені торгово-промисловими палатами, та зобов'язане зазначати при складанні податкових накладних код УКТ ЗЕД, визначений торгово-промисловою палатою.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ).