X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.01.2020 р. № 272/ІПК/13-01-04-01-10

Головне управління Державної податкової служби у Львівській області розглянуло звернення щодо дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за послуги з реабілітаційного, санаторно - курортного лікування та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, товариством на підставі тристоронніх договорів застрахованим особам надаються послуги з реабілітаційного лікування, а потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання - послуги з санаторно - курортного лікування.

Сторонами договіру є товариство (далі - Виконавець), Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (далі - Орган Фонду) та фізична особа (далі - замовник).

Оплата за надані послуги з реабілітаційного та санаторно ~ курорного лікування здійснюється Органом Фонду після надання Виконавцем таких послуг та підписанні замовником Акта приймання - передачі послуг.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу 1 ПКУ).

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачанні товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті І 86 ПКУ розташоване на митній території України.

База оподаткуванні операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів, до складу якої включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг (пункт 188.1 статті 188 розділу V ПКУ).

Згідно з пунктом 187.1 статті 187 розділу V ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачанні товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахуваннz коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до підпункту 197.1.6 пункту 197.1 cтатті 197 розділу V ПКУ операції з постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалІдам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів звільняються від оподаткування ПДВ.

Для інших категорій споживачів постачання реабілітаційних послуг та продаж путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровленні та відпочинок на території України здійснюється з нарахуванням ПДВ.

Таким чином, платник податку на дату настання події, що визначена пунктом 187.1 статті 187 розділу V ПКУ, за відсутності інформації, яка б підтверджувала статус особи, визначеної з підпунктом 197.1.6 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ, зобов'язаний був визначити податкові зобов'язання з ПДВ та скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією.

Для операцій, що оподатковуються, і операцій, звільнених від оподаткування, складаються окремі податкові накладні (пункт 201.5 статті 201 розділу V ПКУ).

Слід зазначити, що статтею 36 розділу І ПКУ встановлено, що платники податку зобов'язані самостійно декларувати, свої податкові зобов'язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

При цьому пунктом 44.1 статті 44 розділу II ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.