X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.01.2020 р. № 344/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо складання податкової накладної за операцією з постачання послуг із розробки проектної документації в рамках трьохстороннього договору та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Згідно з текстом копії договору на розробку проектної документації, доданої дозвернення, між суб'єктами господаоювання (замовник, виконавець і платник) укладено трьохсторонній договір, відповідно до якого виконавець за дорученням замовника бере на себе зобов'язання розробити проектну документацію на будівництво об'єкту, а оплату за таку розробку зобов'язується здійснити платник.

Відносини, що виникають у сфері мправляння податкв і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу ХХ ПКУ.

Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 1875 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання ігших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектувальної власноств, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).

Правила формування податкових зобов'язань з ПДВ та складання податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) встановлено статтями  187, 198 і 201 розділу V ПКУ.

Порядок заповненння податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 276).

Згідно з пунктами 201.1, 201.7 та 201.10 статті 201 розділу V ПКУ при
здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни.


Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послу г, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередні оплата (аванс).

Так, у податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема повна або скорочена назва* зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість. - продавця та покупці товарів/послуг (підпункти «в» і «д» пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ).

Отже, з урахуванням вищезазначеного, податкова накладна за операцією з постачання товарів/послуг повинна складатися і реєструватися в ЄРПН особою, яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та лише за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахування авансу в рахунок оплати вартості товарів/послуг, постачання яких буде здійснено у майбутніх звітних (податкових) періодах.

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ, опису питання і фактичних обставин, у розглянутій у зверненні ситуації за операцією з постачання послуг із розробки проектної документації виконавець (платник ПДВ) зобов’язаний скласти податкову накладну на замовника як на безпосереднього отримувача таких послуг та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.