Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло звернення щодо механізму коригування акцизних накладних при невірно вказаному типі причини не надання акцизної накладної та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.
Підпунктом 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 ПКУ визначено, що особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.
Порядок здійснення електронного адміністрування реалізації пального визначено статтею 232 ПКУ. Порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у ЄРАН визначено статтею 231 ПКУ.
Крім того, порядок електронного адміністрування реалізації пального затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 113 "Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального" (далі - Постанова № 113).
Форма акцизної накладної, порядок заповнення акцизної накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 "Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального" (далі -Порядок № 218).
Згідно з пункту 231.3 статті 231 ПКУ акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
Відповідно до пункту 231.1 статті 231 ПКУ платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Згідно з пунктом 1 Розділу III Порядку № 218 якщо виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування акцизної накладної та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Пунктом 231.6 статті 231 ПКУ визначено, що реєстрація акцизних накладаних та/або розрахунків коригування у ЄРАН здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання, а підтвердження прийняття акцизної накладної та/або розрахунку коригуваня до ЄРАН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Звертаємо увагу, що Система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) - це електронний сервіс який функціонує в автоматичному режимі.
Отже, якщо виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування акцизної накладної та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних згідно Порядку № 218.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |