X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.01.2020 р. № 286/6/99-00-07-02-01-06/ІПК

ДПС, розглянувши звернення державного підприємства щодо відрахування частини чистого прибутку (доходу) та, керуючись ст. 52 Кодексу, повідомляв.

Пунктом 52,1 статті 52 Кодексу передбачено, що за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Пунктом 17 частини другої ст. 29 Бюджетного кодексу України встановлено, що до доходів загального фонду Державного бюджету України належить частина чистого прибутку (доходу ) державних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону, та дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність,

У переліку податків і зборів, визначеному ст. 9 і ст. 10 Кодексу, відсутній такий платіж як частіша чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону.

Платіж «частина чистого прибутку (доходу)» не є податковим, водночас контроль за відрахуванням до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями покладено на ДПС згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 1б лютого 2011 року № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету», із змінами і доповненнями.

Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями визначений постановою Кабінету Міністрів України від 23,02.2011 року № 138 із змінами та доповненнями (далі - Порядок).

Постановою Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 року № 1015 (далі - Постанова № 1015), яка набрала чинності з 17 грудня 2019 року, внесено зміни до Порядку.

Так частина чистого прибутку (доходу), що відраховуюься державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячі з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку як підсумок суми чистого фінансового результату (прибутку) та суми капіталу в дооцінках, яка підлягає перенесенню до нерозподіленого прибутку, з урахуванням того, що до такого підсумку також може бути включена частка нерозподіленого прибутку або невикористаних фондів, утворених внаслідок розподілу прибутку в обсязі, визначеному рішенням органу управління, за наявності фінансових ресурсів у підприємства, та результатами фінансово-господарської діяльності починаючи і 1 січня 2019 року у розмірі 90 відсотків.

Пунктом 2 Постанови № 1015 зобов'язано центральні органи виконавчої вдали забезпечити надходження до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що належать до сфери управління зазначених органів, наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період 2019 року.

Відповідно до п. 2 Порядку частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства (п. З Порядку).

Форма Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затверджена наказом ДПА України від 16.05.2011 № 285, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України З1травня 2011 року за № 643/І9381 (далі - Розрахунок).

Формою Розрахунку не передбачено подання уточнюючого розрахунку.

Отже, відповідно до Постанови № 1015 підприємство за підсумками фінансово-господарської діяльності за три квартали 2019 року повинно сплатити до бюджету частину чистого прибутку (доходу), обраховану наростаючим підсумком з початку року у розмірі 90 відсотків.

При цьому виправлення показників раніше поданого Розрахунку за три квартали 2919 року такими підприємствами  не здійснюється.

Платник, який подав Розрахунок за три квартали 2019 року згідно з Порядком в редакції, чинній до 17 грудня 2019 року, має подати Розрахунок за 2019 рік, складений наростаючим підсумком за результатами фінансово-господарської діяльності з початку року, в якому відобразити нарахування частини чистого прибутку (доходу) відповідно до вимог Постанови № 1015 та сплатити платіж за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

Водночас повідомляємо, що згідно із п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.