X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.07.2017 р. № 938/6/99-99-14-01-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист відотриманий ДФС від Офісу великих платників податків ДФС листом від про надання податкової консультації щодо додержання вимог ст. 39 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) при складанні документації за 2015-2016 роки та, керуючись ст. 52 Кодексу, повідомляє.

Законом України від 21 грудня 2016 № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі - Закон № 1797) розширено зміст документації, яку платники податків, що здійснюють контрольовані операції, повинні складати та зберігати за кожний звітний період.

Платник податків додатково до переліку інформації, яка зазначалась у документації з трансфертного ціноутворення (далі - документації з ТЦ) відповідно до попередніх правил підпункту 39.4.6 Кодексу, має ще розкрити:

дані про осіб, корпоративними правами яких у розмірі 20 і більше відсотків володіє платник податків. Дані повинні бути такими, що дають змогу ідентифікувати таких пов'язаних осіб (включаючи найменування держав (територій), податковими резидентами яких є такі особи, код особи, встановлений у країні їх реєстрації) та розкривати інформацію щодо критеріїв визнання таких осіб пов'язаними;

інформацію про осіб, яким платник податків надає місцеві управлінські звіти;

опис структури управління платника податків, схему його організаційної структури;

опис діяльності та стратегії ділової активності, що провадиться платником податків, зокрема економічні умови діяльності, аналіз відповідних ринків товарів (робіт, послуг), на яких здійснює свою діяльність платник податків, інформацію про основних конкурентів;

відомості щодо участі платника податків у реструктуризації бізнесу або передачі нематеріальних активів у звітному або попередньому році, з поясненням аспектів цих операцій, що вплинули або впливають на діяльність платника податків;

копії договорів (контрактів), що стосуються контрольованої операції; відомості про фактично проведені розрахунки у контрольованій операції (суму та валюту платежів, дату, платіжні документи).

Враховуючи зазначене, в документації з ТЦ щодо контрольованих операцій, здійснених у 2015-2016 роках, під час обґрунтування відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», мають використовуватись норми Кодексу чинні на момент здійснення контрольованих операцій. Водночас, документація з ТЦ щодо таких контрольованих операцій має містити інформацію відповідно до вимог п.п. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу, чинних на момент направлення запиту ДФС.

Отже, у разі отримання платником податку запиту про подання документації з ТЦ щодо контрольованих операцій за 2015-2016 роки після 01.01.2017, документація з ТЦ має містити інформацію відповідно до п.п. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу з урахуванням вимог Закону № 1797.