X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.01.2020 р. № 299/6/99-00-04-01-01-06/ІПК

Державна податкова служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит (далі - Товариство) від щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно можливості здійснення продажу спирту коньячного для використання при виробництві кондитерських виробів в межах компетенції повідомляє.

Товариство у запиті повідомило, що займається виробництвом коньяку та має ліцензії на виробництво спирту коньячного та алкогольних напоїв.

Товариство також реалізує підприємствам харчової промисловості коньяк, як кінцевий продукт виробництва, у якості інгредієнта при приготуванні харчових продуктів.

Товариство повідомляє, що до нього звернулись підприємства харчової промисловості, основним видом діяльності яких є виробництво шоколаду та цукерок, з пропозицією щодо продажу їм спирту коньячного.
При цьому, в обгрунтування необхідності купівлі саме спирту коньячного, а не коньяку як кінцевого продукту, покладені мотиви неможливості використання коньяку через присутність у складі коньяку води, яка є несумісною з іншими інгредієнтами кондитерських виробів - жирами, в результаті взаємодії яких відбувається процес розшарування жирових мас, що унеможливлює їх використання в готовій продукції.

 У випадку використання при виготовленні харчового продукту спирту коньячного процес розшарування не відбувається, а це дає можливість отримання безпечного та якісного продукту.

Товариство цікавлять відповіді на наступні запитання.

1. Чи можливий продаж спирту коньячного власного виробництва на користь суб’єктів господарювання, які не мають ліцензії на виробництво коньяку (інших алкогольних напоїв), якщо спирт коньячний буде використовуватись Покупцем у якості інгредієнта для кондитерських виробів?

2. Чи можливий продаж спирту коньячного власного виробництва на користь суб’єктів господарювання, які не мають ліцензії на виробництво коньяку (інших алкогольних напоїв), якщо спирт коньячний буде використовуватись Покупцем у якості інгредієнта для кондитерських виробів і готовий продукт не буде містити спирту (алкоголю)?

3. Чи можливий продаж спирту коньячного не власного виробництва на користь суб’єктів господарювання, які не мають ліцензії на виробництво коньяку (інших алкогольних напоїв), якщо спирт коньячний буде використовуватись Покупцем у якості інгредієнта для кондитерських виробів?

4. Чи можливий продаж спирту коньячного власного виробництва на користь суб’єктів господарювання, які не мають ліцензії на виробництво коньяку (інших алкогольних напоїв), якщо спирт коньячний буде використовуватись Покупцем у якості інгредієнта для кондитерських виробів» і готовий продукт не буде містити спирту (алкоголю)?

5. Чи можливий продаж спирту коньячного власного виробництва на користь суб’єктів господарювання, які не мають ліцензії на виробництво коньяку (інших алкогольних напоїв), якщо спирт коньячний буде використовуватись Покупцем у якості інгредієнта харчових продуктів, для кондитерських виробів, які не містять спирту?

6. В якій тарі повинен поставлятися спирт коньячний, якщо його продаж на адресу Покупця можливий?

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481).

Відповідно до частини першої статті 3 Закону № 481 суб'єкт господарювання (у тому числі іноземний суб'єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), який отримав ліцензію на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією, має право здійснювати оптову торгівлю спиртом коньячним і плодовим та зерновим дистилятом без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю.

Частиною 3 статті 14 Закону № 481 серед іншого визначено, що оптова торгівля спиртом коньячним (включаючи дистиляти у вигляді головної і хвостової фракцій) здійснюється суб'єктом господарювання на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією.

Згідно з частиною 12 статті 14 Закону 481 роздрібна торгівля спиртом коньячним забороняється.

Слід зазначити, що відповідно до частини 8 статті 2 та частини 56 статті 15 Закону № 481 виробництво спирту коньячного та алкогольних напоїв здійснюється за наявності внесених до Єдиного реєстру місць зберігання спирту, а зберігання алкогольних напоїв здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв, а також:

для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

 для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Станом на дату звернення Товариства, жодне підприємство харчової промисловості не звернулось до ДПС щодо внесення до Єдиного державного реєстру місць зберігання спирту та алкогольних напоїв.

Вимоги щодо тари, в якій повинен поставлятись спирт покупцеві у разі здійснення оптової торгівлі законом № 481 не передбачені.

Разом з цим ДСТУ 7087 «Спирт коньячний молодий. Технічні умови» встановлені вимоги до маркування, пакування і правила транспортування та зберігання спирту коньячного молодого.

Спирт коньячний молодий перевозять транспортом усіх видів згідно з правилами транспортування вантажів, чинними на транспорті даного виду.

Крім цього повідомляємо, що відповідно до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платниками акцизного податку зокрема є: особа, постійне представництво, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини (п. п. 212.1.1 п.212.1 ст. 212 Кодексу);

 особа, на яку при здійсненні операцій з підакцизними товарами (продукцією), які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування, покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції) в разі порушення таких умов (п. п. 212.1.8. п.212.1 ст. 212 Кодексу).

До операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування згідно п. п. 213.3.5 та п. п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу відносяться, зокрема операції з:

реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції);

 ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), за умови подальшого виготовлення з такої сировини інших підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), які реалізуються на митній території України або на експорт, та пред'явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

Таким чином, об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації спирту коньячного (виробленого, а також ввезеного на митну територію України або отриманого від іншого виробника у якості сировини для виробництва іншої підакцизної продукції) для виробництва шоколаду та цукерок.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.