X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.01.2020 р. № 319/6/99-00-04-02-05-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації [....] (далі - Товариство), стосовно практичного застосування норм податкового законодавства щодо накладення штрафу за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН).

Товариство у запиті зазначає, що у отриманій податковій консультації Товариству запропоновано до нормативного врегулювання питання щодо коригування обсягу, яке за даними системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового обліковується на акцизному складі пересувному, наступний порядок такого коригування:

складається розрахунок коригування з кодом виду коригування «1» (код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб), або числовий номер філії (структурного підрозділу) платника податку, або реєстраційний обліковий номер для договорів про спільну діяльність, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб) суб’єкта господарювання - отримувача пального). Оскільки акцизна Накладна, показники якої коригуються, складена в одному примірнику, розрахунок коригування також складається в одному примірнику та реєструється в ЄРАН Товариством;

в цьому розрахунку коригування заповнюється перший рядок таблиці, в якому з акцизної накладної переносяться до граф 2, 3 таблиці дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису, а до граф 4, 5 вноситься показник коригування (зменшення) обсягу реалізованого пального з відповідним знаком (-), при цьому зменшення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пал ьного, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням: показників акцизної накладної форми «П» та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в ЄРАН) (п. 17 розділу V Порядку № 262).

Такий розрахунок коригування сторнує обсяг пального, зазначений в акцизній накладній, показники якої коригуються.

Після цього Товариством складається та реєструється в ЄРАН акцизна накладна, в якій зазначається правильний обсяг пального.

Приймаючи до уваги норми ст. 120-2 Кодексу, якою передбачене накладення штрафу за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН та запропонований порядок коригування, Товариство запитує:

Чи вірно ми розуміємо, що при застосуванні Товариством порядку коригування акцизних накладних запропонованого у податковій консультації від 04.12.2019 № 1695/6/99-00-04-02-05- 15/ІПК до Товариства не будуть

застосовуватися штрафи, передбачені ст. 120-2 Кодексу, при реєстрації в ЄР АН датою виявлення помилки акцизної накладної із правильними обсягами пального, оскільки застосування цього порядку є вимушеним заходом в умовах неузгодженості законодавства з питання щодо коригування обсягу пального, яке за даними СЕА РПСЕ обліковується на акцизному складі пересувному?

Відповідальність за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄР АН встановлена ст. 120-2 Кодексу.

При цьому норми пунктів 120-2.1 - 120-2.3 статті 120-2 Кодексу не застосовуються до акцизних накладних/розрахунків коригування, які платник зобов’язаний скласти з 1 липня по 30 листопада 2019 року (п. 25 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Враховуючи викладене у разі, якщо Товариство склало акцизні накладні/розрахунки коригування до таких акцизних накладних в ЄР АН у порядку коригування акцизних накладних запропонованого у податковій консультації від 04.12.2019 № 1695/6/99-00-04-02-05-15/ІПК у період з 1 липня по 30 листопада 2019 року, то норми пунктів 120-2.1 - 120-2.3 статті 120 Кодексу до Товариства в частині накладення штрафу не застосовуються.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.