Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію на звернення Товариства щодо особливостей справляння єдиного податку під час здійснення господарської діяльності у разі заключения договорів генпідряду та субпідряду.
Товариство проінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відс. доходу.
Товариство розглядає можливість укладання договору будівельного генпідряду з одночасним заключениям договору субпідряду і просить роз’яснити особливості справляння єдиного податку за доходами від зазначених договорів.
Загальні умови укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2005 року № 668.
За визначенням ст. 837 Цивільного кодексу України (далі - Цивільний кодекс) за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи.
У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником - як замовник.
Замовник і субпідрядник не мають права пред'являти один одному вимоги, пов'язані з порушенням договорів, укладених кожним з них з генеральним підрядником, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 838 Цивільного кодексу).
Науково-практичний коментар до статті 838 Цивільного кодексу тлумачить сутність системи генерального підряду, яка полягає в наступному:
замовник доручає виконання всього комплексу робіт генпідряднику;
генпідрядник за загальним правилом самостійно залучає до виконання частьси або всього комплексу робіт субпідрядника;
генпідрядник знаходиться у правовідносинах з замовником і субпідрядником, а між останніми самостійних правовідносин не виникає, а тому вони не мають права пред'являти один до одного претензії або будь які інші вимоги;
відповідальність перед замовником за невиконання або неналежне виконання зобов'язань субпідрядником несе генпідрядник;
генеральний підрядник у правовідносинах з субпідрядником є змовником і виконує всі його обов'язки, а зокрема з прийняття та оплати робіт.
Враховуючи зазначене, сутність системи генерального підряду полягає в тому, що між замовником та субпідрядником не виникають самостійні правові відносини.
Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |