X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.01.2020 р. № 387/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо виникнення податкових наслідків з податку на прибуток підприємств і ПДВ при здійсненні операції Товариства з постачання нерезиденту сировини за межами митної території України та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство придбає у нерезидента 1 сировину для виробництва готової продукції та частину такої придбаної сировини планує постачати нерезиденту 2 за межами митної території України без ввезення її на митну територію України.

Щодо оподаткування податком на прибуток підприємств

Правові основи оподаткування податком на прибуток підприємств встановлено розділом ІІІ та підрозділом 4 розділу ХХ ПКУ.
Згідно з підпунктом 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 розділу ІІІ ПКУ об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Отже, при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств враховується визначений за правилами бухгалтерського обліку фінансовий результат від операцій, здійснених платником податку на прибуток як на митній території України, так і за її межами.

Базова (основна) ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків (пункт 136.1 статті 136 розділу ІІІ ПКУ).

Щодо оподаткування ПДВ

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу ХХ ПКУ.

Згідно з підпунктами «а» — «г» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з:

—    постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України;

—    ввезення товарів на митну територію України;

—    вивезення товарів за межі митної території України.

Відповідно до підпунктів «а» — «в» пункту 186.1 статті 186 розділу V ПКУ місцем постачання товарів є:

а) фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання (крім випадків, передбачених у підпунктах «б» і «в» пункту 186.1 статті 186 розділу V ПКУ);

б) місце, де товари перебувають на час початку їх перевезення або пересилання, у разі якщо товари перевозяться або пересилаються продавцем, покупцем чи третьої особою;

в) місце, де провадиться складання, монтаж чи встановлення, у разі якщо товари складаються, монтуються або встановлюються (з випробуванням чи без нього) продавцем або від його імені.

Правила формування податкових зобов'язань з ПДВ та складання податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлено статтями 187 і 201 розділу V ПКУ.

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, операції із ввезення товарів на митну територію України є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються податком за ставкою 20 відсотків.

Операції з постачання товарів, місцем постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ визначено митну територію України, є об'єктом оподаткування ПДВ та оподаткування податком за ставкою 20 відсотків.

Операції з вивезення товарів за межі митної території України у митних режимах, визначених у підпунктах «а» — «г» підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 розділу V ПКУ, є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються податком за ставкою 0 відсотків.

Операції з постачання товарів за межами митної території України без фактичного їх ввезення на митну територію України згідно з нормами ПКУ не визначаються як об'єкт оподаткування ПДВ. За такими операціями податкові зобов'язання з ПДВ не нараховуються та податкова накладна не складається.

Щодо відображення у податковій декларації з ПДВ вказаних вище операцій повідомляємо, що форму та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (із змінами і доповненнями).

У рядку 1.1 розділу І «Податкові зобов'язання» податкової декларації з ПДВ вказуються дані операцій на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, крім ввезення товарів на митну територію України.

У рядку 2.1 розділу І «Податкові зобов'язання» податкової декларації з ПДВ вказуються обсяги операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що оподатковуються за нульовою ставкою відповідно до вимог підпункту 195.1.1 пункту 195.1 та пункту 195.2 статті 195 розділу V ПКУ.

У рядку 5 розділу І «Податкові зобов'язання» податкової декларації з ПДВ вказуються обсяги операцій з постачання товарів/послуг, які відповідно до статті 196 розділу V ПКУ включені до переліку операцій, що не є об'єктом оподаткування ПДВ.
У рядку 11.1 розділу ІІ «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ вказуються дані операцій із ввезення товарів на митну територію України товарів, необоротних активів, що оподатковуються за основною ставкою.

Дані операцій з постачання товарів за межами митної території України без фактичного їх ввезення на митну територію України у податковій декларації з ПДВ не відображаються.

Щодо необхідності дозвільних документів для здійснення зазначених у зверненні операцій, то порушене питання не належить до компетенції ДПС.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ).