Головне управління ДПС у Луганській області розглянуло запит Товариства щодо надання податкової консультації та в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - Кодекс) повідомляє.
У запиті Товариство зазначає, що зареєстровано як особа, що реалізує пальне, У Товариства не має власного оптового складу для зберігання пального, тому передає його по договору на зберігання іншому Підприємству.
При передачі пального за результатами вимірювання у вагоно-цистерні отримано пальне з надлишком, складено акт оприбуткування та виникає необхідність реєстрації акцизної накладної на обсяг пального, що перевищує обсяг отриманий від постачальника по акцизній накладній зареєстрованій у ЄРАН на вагоно-цистерну.
У зв'язку з наведеним Товариство просить надати податкову консультацію з питання:
1. Чи вірно розуміти, що податковим законодавством не встановлено механізм поповнення залишків пального на пересувному акцизному складі, тому підприємство має право не нараховувати і не сплачувати податкове зобов'язання, яке виникає на пересувному акцизному складі?
Порядок реєстрації заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - СЕАРП та СЕ) визначений пп. 232.4 ст. 232 Кодексу.
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 (далі - Порядок).
Пунктом 10 розд. VII Порядку визначено, зокрема, що у заявках на поповнення (коригування) залишку пального обов’язково зазначається уніфікований номер акцизного складу в СЕАРП та СЕ, на якому виникає потреба поповнити обсяги залишків пального.
Таким чином, формою заявки не передбачена можливість поповнення (коригування) залишку пального на пересувному акцизному складі.
Поповнення (коригування) залишку пального можливе виключно на акцизному складі.
Щодо права Товариства не нараховувати і не сплачували податкове зобов'язання, яке виникає на пересувному акцизному складі, у зв'язку з надлишком пального, повідомляємо.
Перелік операцій, які є об’єктами оподаткування акцизним податком, визначено п. 213.1 ст. 213 Кодексу.
Так, відповідно до пп. 213.1.12 зазначеного пункту об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації з акцизного складу/акцизного складу пересувного будь-яких обсягів пального або спирту етилового понад обсяги, що:
отримані з інших акцизних складів/акцизних складів пересувних, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 цього пункту, або не підлягає оподаткуванню, або звільняється від оподаткування, або оподатковується на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Об’єкт оподаткування виникатиме у Товариства у разі якщо обсяги реалізованого пального перевищуватимуть обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку, що підтверджено зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.
Отже, при відвантаженні виявлених надлишків пального, отримання таких не підтверджено акцизною накладною, зареєстрованою в ЄРАН, Товариству необхідно перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг (надлишок) пального, самостійно розрахованими за ставками, передбаченими пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, на який він має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування до акцизних накладних в ЄРАН, та зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в СЕАРП та СЕ, виключно на акцизному складі.
Відповідно до п.п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |