X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.02.2020 р. № 493/6/99-00-17-03-01-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодексі розглянула зверненні Підприємства про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо оподаткування акцизним податком і повідомляє таке.

У зверненні Підприємство зазначає, що під час складання акцизних накладних від 31.07.20198 № 237 та від 03.102019 № 606, були допущені технічні помилки при заповненні показників «Обсяг реалізованого пального» (у кг та у літрах приведених до температури' 15° С) а саме: потрібно було відобразити 45759,27 кг, а відобразили 42633,21 кг, в іншому випадку, потрібно було відобразити 34067,83 літрів а відобразили 34067.73 літрів.

З метою приведення у відповідність невірно зазначених показників акцизних накладних. Підприємством було складено розрахунки коригування акцизних накладних форми «II» від 11.11.2019 № 13 та від 29.11.2019 № 14.

Зазначені розрахунки коригування акцизних накладних, не було прийнято Державною податковою службою, а на адресу Підприємства надіслано квитанцію № 1, в якій зазначено виявлені помилки / зауваженні: «Документ не може бути прийнятий - Порушено вимоги п. 231.1 ст. 231 Кодексу, а саме: для виду коригування 4 обсяги не можуть бути однаковими у р. П 2».

Підприємство запитує:
1 Чи вірно підприємство оформило розрахунки коригування до акцизних накладних форми «П» на загальний обсяг використаного протягом місяця для власного споживанім пального та на операцію вивезення (експорту) пального за межі митної території України, у зв'язку в виправленням помилок у реквізитах «Обсяг реалізованого пального у кг» сабо у літрах, приведених до температури 15° С):
обравши код виду коригування «4 - обсяг реалізованого пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15°С»;

виконавши у 1-му рядку розрахунку коригування акцизних накладних в повному обсязі сторно помилково зазначених в акцизних накладних обсягу пального та зазначивши у наступному рядку таблиці правильні обсяги пального, як передбачено абз. 6 п. 17 розділу V Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 09.072019 за № 753/33724 (далі - Порядок № 262)?

2. Якщо відповідь «Так»:
чи вірно ми розуміємо, що на сьогодні наявна логічна помилка у програмному забезпеченні, за допомогою якого здійснюється обробка акцизних накладних / розрахунків коригування акцизних накладних, яка буде усунена найближчим часом, що надасть змогу платникам виправляти помилки у реквізиті «Обсяг реалізованого пального у кг» (або у літрах, приведених до температури 15° С), виконуючи норми законодавства та не порушуючи своїх прав?

3. Якщо відповідь на перше запитання "Ні":
якою нормою податкового законодавства передбачена заборона на корегування акцизних накладних за кодом виду корегування "4 - обсяг
реалізованого пального, що зіставляються (або у кг, або у літрах, приведених до -температури 15°С)?

як класифікувати помилку, допущену в одному з показників обсягу реалізованого пального, що зіставляються (або у кг, або у літрах, приведених до температури 15°'С), та яким чином і керуючись якими законодавчими нормами слід здійснювати корегування обсягу пального вказаного в зареєстрованих акцизних накладних форми "П" у випадках, коли помилка допущена у одному з показників обсягу реалізованого пального, що зіставляються (або у кг, або у літрах, приведених до -температури 15°С)?

Щодо питання 1.

Згідно з п.232.1 ст. 232 Кодексу, одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового є літри, приведені до температури 15°С.

Відповідно в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового облік обсягів пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, на які платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних також ведеться в літрах, приведених до температури 15°С.

Відпоавдно до п.4 розділу І Порядку № 262, приведення літражу пального до температури 15°С здійснюється згідно з чинною нормативно-технічною документацією.

Формою розрахунку коригування акцизної накладної форми "П", якак також затверджена Порядком № 262, передбачено можливість коригування даних щодо обсягу пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15°С.

Тобто розрахунком коригування акцизних накладних форми "П" здійснюється коригування двох показників (обсяг реалізованого пального у кг та у літрах, приведених до температури 15°С) одночасно.

Можливість здійснення коригування обсягу реалізованого пального тільки в кг, або у літрах, приведених до температури 15°С Порядком № 262 не передбачена.

У разі, якщо у розрахунку коригування акцизної накладної форми "П" коригується лише один із зазначених показників (як у випадку зазначеному у зверненні Підприємства), можливість реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних, такого розрахунку коригування акцизних накладних форми "П",відсутня.

Щодо питання 3.

З метою приведення у відповідність показників обсягів реалізованого пального у кг (та літрах, приведених до температури 15°С), вказаних в зареєстрованих Підприємством акцизних накладних форми "П", Підприємству необхідно скласти розрахунки коригування акцизних накладних форми "П", в яких потрібно в повному обсязі сторнувати обсяги реалізованого пального в кг та літрах, приведених до температури 15°С (із зазначенням коду виду коригування 1 або 2).

Після реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних таких розрахунків коригування акцизних накладних форми "П", необхідно скласти акцизні накладні з відкорегованими показниками обсягів реалізованого пального в кг та літрах, приведених до температури 15°С.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.