X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.02.2020 р. № 492/6/99-00-17-03-01-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства про надання інднвідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо оподаткування акцизним податком і повідомляє таке.

У зверненні Підприємство зазначає, що між Підприємством і контрагентом укладено договір на послуги з приймання, зберігання та видачі пального.

Підприємство є платником акцизного податку та розпорядником акцизного складу.

Контрагент є платником акцизного податку, але не є розпорядником акцизного складу.

Контрагент поставляє авіаційне пальне на акцизний склад Підприємства товарним потягом, який складається із певної кількості цистерн.


Кожна цистерна має свій номер та є пересувним акцизним складом.

Контрагент направляє Підприємству для реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних другий примірник акцизної накладної на фактично отримане Виконавцем авіаційне пальне по кожній цистерні (пересувному акцизному складу) окремо.

Усі цистерни є частиною однієї поставки авіаційного пального та мають один і той же номер податкового векселю, який зазначається в акцизних накладних.

За результатами приймання фактичної кількості пального по кожній цистарні (пересувному акцизному складу) окремо у Акті приймання нафти або нафтопродуктів вказуються як надлишки пального, так і його нестача.

Підприємство запитує:

1. Враховуючи, що усі цистерни (пересувні акцизні склади) є складовою однієї поставки за одним і тим же векселем, чи можна об'єднати об'єм надлишків та нестач пального в один показник (надлишки або нестача тп зареєструвати один долкумент: заявку на поповнення обсягів пального або акцизну накладну на обсяги втраченого пального?

2. Чи вірно буде вести облік надлишків та нестач у розрізі кожної цистерни (пересувного акцизного складу) та складати заявку на поповнення обсягів пального або акцизну накладну на втрачене пальне окремо по кожній цистерні?

Щодо питань 1-2.

Облік обсягів пального або спирту етилового у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового ведеться окремо в розрізі платників податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних та акцихзних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (п.262.1 ст. 232 Кодексу).

Відповідно до п.5 розділу ІІ Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 09.07.2019 за № 753/33724 (далі - Порядок № 262), в акцизній накладній зазначаються реквізити акцизного складу або персувного акцизного складу, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне:

уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового;

номер реєстрації транспортного засобу в уповноважених органах відповідної держави, двосимвольний код типу транспортного засобу (автомобільного, залізничного, повітряного, морського, річкового, трубопровідного), з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне, та дані про місткість ємності (секцій), з якої (яких) здійснено відвантаження (відпуск) пального (загальна місткість;

кількість секцій;

місткість секцій, з яких здійснено відвантаження (відпуск) пального, на обсяги якого виписана акцизна накладна).

Відповідно до абз. 4 п. 7 розділу II Порядку № 262, в акцизній накладній обов’язково зазначаються дані лише про один акцизний склад / пересувний акцизний склад, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне, та про один акцизний склад / пересувний акцизний склад, на який фізично відвантажене (отримане) пальне, крім:

власного споживання чи промислової переробки, втрат пального у межах та/або понад встановлені норми втрат: зіпсування, знищення, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування (пункт 214.7 статті 214 та пункт 216.3 статті 216 розділу VI Кодексу), зазначаються реквізити акцизного складу та/або акцизного складу пересувного, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне, а реквізити акцизного складу / акцизного складу пересувного, на який фізично відвантажене (отримане) пальне, не зазначаються у відповідних рядках правої частини акцизної накладної.

Таким чином, враховуючи зазначені норми чинного законодавства, облік надлишків та нестач ведеться у розрізі кожної цистерни (пересувному акцизному складу) окремо із відповідним складанням акцизних накладних по кожному пересувному акцизному складу.

3. Чи вірно буде, що на об’єм нестач, виявлений при прийманні-передачі пального на акцизний склад Підприємства, акцизну накладну на втрачене пальне складає контрагент відповідно до її. 231.3 Кодексу, де зазначено: «Особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов'язана скласти акцизну накладну в одному примірнику у разі реалізації пального або спирту етилового:

б) з акцизного складу пересувного:

- для власного споживання чи промислової переробки або на обсяги вграченого/зіпсованого/знищеного пального або спирту етилового»?

Щодо питання 3.

Реалізація пального - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного: до акцизного складу: до акцизного складу пересувного:

для власного споживання чи промислової переробки: будь-яким іншим особам (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу),

Розпорядник акцизного складу пересувного - суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який є власником пального або здійснює діяльність з
виробництва спирту етилового та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:

реалізує або зберігає пальне або спирт етиловий; ввозить пальне на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 Кодексу (пп. 14.1.224-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до абз. 7 п. 231.3 Кодексу, особа, яка реалізує пальне, зобов'язана скласти акцизну накладну в одному примірнику у разі реалізації пального, зокрема з акцизного складу пересувного для власного споживанні чи промислової переробки або на обсяги втраченого/зіясованого/знищеного пального.

Отже, акцизну накладну на обсяги втраченого зіпсованого/знищеного пального, складає особа яка реалізує пальне, у випадку зазначеному у зверненні Підприємства це контрагент який реалізує пальне у розумінні пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу та є розпорядником акцизного складу пересувного.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.