Державна лодатковаа служба України розглянула звернення Підериемства щодо визначення об'єкту оподаткування
податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки(далі- Податок) та,керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі-Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало про наявність у власності комплексу будівель і споруд, у правовстановлюючих документах на який відсутній код типу об'єкта відповвідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000,затвердженого Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації наказом від 17.08.2000 №507 із змінами та доповненнями (далі-Класифікатор).
Підприємство запитує який код має застосувати для заповнення податкової декларації з Податку.
Наказом Мінестерства фінансів України від 15.11.2018 №897«Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно. відмінне від земельної ділянки», зареєстрованим у Мінестерстві юстиції україни 26.12.2018 № 1473/32925, затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельнї ділянки(далі- декларація).
Відповідно до п.п. 266.3.3 п.266.3 ст.266 Кодексу база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.
Платники Податку -юридичні особи самостійно обчислюють суму податку,станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/ об'єктів оподаткування Декларацію за формою, встановленою у порядку,передбаченомму ст.46 Кодексу, з розбивкою річною суми рівними частиками поквартально(п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Кодексу).
Відповідно до Класифікатора будівлі класифікуються за їх функціональним призначенням.
Будівлі,що використовуються або запроектовані для декількох призначень,повинні бути індефіковані за однією класифікаційною ознакою відповідно до головного призначення.
уразі коли об'єкт нерухомого майна є складною річчю, то згідно з п.п.2 п.29 порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1141, до Державного реєстру прав на нерухоме майно вносяться відомості про складові частини об'єкта нерухомого майна.
Враховуючи зазначене, у колонці 2«Код типу об'єкта» додатка 2 до декларації відображається відповідний код типу об'єкта нежитлової нерухомості або код складових частин такого об'єкта,який ввизначається на підставі документів про право власності з врахуваннчм їх класифікаційних ознак та функціонального призначення відповідно до Класифікатора.
У формі Декларації для заповнення колонки 2 міститься примітка 4, згідно з якою якщо у правовстановлюючих документах на об'єкт нерухомості не зазаначено код згідно з Класифікатором, з Класифікатора обирається код,який найбільше відповідає типу нерухомості, що зазначений у правовстановлюючих документах.
у разі відсутності об'єктивних ознак віднесення об'єкту нерухомості до певного типу та неможливості самостійно визначити код об'єкта за Класифікатором Підприємству за отриманням необхідного висновку щодо ідентифікації об'єкта нерухомості доцільно звернутись до органу, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно- будівельного контролю та нагляду.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключноплатником податків, якому надано таку консультацію(п.52.2 ст.52 кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |