X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.02.2020 р. № 517/23-00-32-0329/ІПК

Головне управлінн ДПС у Черкаській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від ^грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянуло Ваш запит від 17.01.2020 року №15 (вхідний номер ГУ ДПС у Черкаській області № 1110/10 від 17.01.2020) про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, в межах компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до звернення, сільськогосподарське товариство має ємності для зберігання пального та планує його придбання і використання виключно для власного споживання (для заправки власної та орендованої с/г техніки).

Товариство цікавлять наступні питання:

- які заяви необхідно подавати для одержання ліцензії на право зберігання пального, яке використовується для власного споживання.

- за якою формою необхідно подавати такі заяви.

- якщо документи для одержання ліцензії на право зберігання пального, яке використовується для власного споживання, подаються за формами додаток №8 «Заява на одержання ліцензії (дублікат ліцензії) на право зберігання пального» та додаток №2 «Заява щодо ліцензії на право зберігання пального», то у яких реквізитах таких докуі^^ітів необхідно зазначати відомості про:

використання пального для потреб власного споживання чи переробки;

загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичнне місцезнаходження;фактичне місцезнаходженн ємностей, що використовується для зберігання пального.

Законом України від 18.12.2019р. №391-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку)» внесено зміни зокрема до Закону України від 19.12.1995р. №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон №481).

Зазначеними змінами, які набрали чинності з 29.12.2019 року запроваджено спрощення умов ліцензування для суб’єктів господарювання, а саме передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або на зберігання пального не отримують.    

Також статтю 15 Закону № 481 доповнено новою частиною 43, якою передбачено, що суб-’єкти господарювання, які здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, не подають копії документів, передбачених ст.15 Закону № 481.

Такі суб’єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, загальну місткість резервуарів (ємностей), що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального

З метою надання практичної допомоги суб’єктам господарювання, які здійснюють зберігання пального, на субсайті ГУ ДПС у Черкаській області розміщено форми заяви для отримання ліцензій (за посиланням https://ck.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/405074.htmn. які мають виключно рекомендаційний характер.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.