X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.02.2020 р. № 491/6/99-00-04-06-03-06/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула Ваше зверненім ... щодо практичного застосування норм законодавства з питання нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до п.4 частини першої ст.4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464), платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену оподаткування.    

Згідно з п.З частини першої ст. 7 Закону №2464 базою нарахування єдиного внеску для платників, зазначених, зокрема, в п.4 частини першої ст.4 Закону №2464, які обрали спрощену систему оподаткування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування единого внеску, встановленої Законом №2464.

При цьому сума единого внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Ставка єдиного внеску для зазначених категорій, платників становить 22 відс. до бази нарахування єдиного внеску (частина п'ята ст. 8 Закону №2464).

Фізичні особи - підприємці,в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку,
встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (частина 4 ст.4 Закону №2464).    :

Відповідно до п. 3 розділу ІІІ фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, та члени фермерського господарства звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звіт зазначеними особами не подається.
    
Обмін даними між Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України та фондами соціального страхування відбувається відповідно до Протоколів обміну інформацією, розроблених на виконання Порядку обміну інформацією між Міністерством доходів і зборів України, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 19.09.2013 №494, постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.09,2013 №16-1, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 09.10.2013 за № 1733/24265.

Державною фіскальною службою України та Песійним фондом України погоджено протокол №10/3 про обмін інформацією щодо фізичних осіб 9платників єдиного внеску) про те, що вони є пенсіонерами за вікрм або особами з інвалідністю з зазначенням дати встановлення пенсії або інвалідності.

Надана Пенсійним фондом України інформація відображається в ІС "Податковий блок" згідно з якою пенсіонером за віком Ви значитесь з ...

Отже фізична особа - підприємець, яка є пенсіонером за віком звільняється від обов'язку нарахування та сплати за себе єдиного внеску.

Згідно з п.52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характе і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.