Головне управління ДПС в Одеській області розглянуло запит про надання податкової консультації щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму від’ємного значения об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до пп. 134.12 п, 134,1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткуванні (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці які вимикають відповідно до положень Кодексу.
Згідно з пп. 140.4,2 п. 140.4 ст, 140 Кодексу фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років.
Положення зазначеного пункту застосовуються з уражуванням п. З підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення" Кодексу.
Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткуванні на усі різниці (крім від’ємного значенні об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу.
Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосуваиня коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об'єкта оподаткування минущих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.
Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з нього податку, що подасться за перший рік в такій безперервній сукупності років.
В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років) (пп. 1342 2 о, 1342 ст. 134 Кодексу ).
Форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерства фінансів України від 2020.2015 № 897 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств", із змінами внесеними наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2019 N481.
Значені рядка 04 «Об'єкт оподаткування» визначається як сума показника рідка 02 «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності» та рядка 03 РІ «Різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України».
У випадку, якщо підприємство відповідно до положень пп.. 134.1.1 п. 134,1 ст. 134 Кодексу визначає об'єкт оподаткуванні без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), то значення рядка 03 Р1 «Різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України» декларації за звітний період повинен відповідати від’ємному значенню рядка 04 «Об'єкт оподаткування» декларації за попередній звітний рік.
Таким чином, у Вашому випадку, значення рядка 03 РІ «Різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України» податкової декларації з податку на прибуток за 2018 рік повинно відповідати від'ємному значенню рядка 04 «Об’єкт оподаткування» податкової декларації з податку на прибуток за 2017 рік, при умові правильного його заповнення.
Щодо можливості уточнення показників раніше поданих декларацій з податку н прибуток підприємств, то відповідно до положень п.50.1 ст.50 Кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
При цьому, платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
Відповідно до п. 102.1 ст. 102 Кодексу строк давності визначається як період не пізніше закінчення 1095 дня,що настає за останнім днем граничното строку подання декларації, яким для річної декларації з податку на прибуток є 60-й календарний день, що настає за останнім календарним днем звітного (податкового) року, що уточнюється (пп. 49.18.3 п, 49.18 ст. 49 Кодексу).
Крім того зазначаємо, що відповідно до п.52,2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |