X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.02.2020 р. № 524/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо врахування операцій з безоплатного медичного супроводу при визначені необхідного обсягу для реєстрації платником ПДВ та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України відповідно до статті 186 ПКУ.

Підпунктом 197.1.5 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ визначено, що звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, крім окремих послуг, наведених у вказаному підпункті.

Зокрема, до послуг, що не звільняються від оподаткування ПДВ, віднесено:

проведення профілактичних медичних оглядів із підготовкою висновку про стан здоров’я на прохання громадян;

проведення медичного огляду осіб для видачі;

дозволу на право отримання та носіння зброї громадянам, крім військовослужбовців і посадових осіб, носіння зброї якими передбачено законодавством;

відповідних документів на виїзд громадян за кордон за викликом родичів, що проживають у зарубіжних країнах, оздоровлення в зарубіжних лікувальних або санаторних закладах за власним бажанням, а також у службові відрядження (крім державних службовців, робота яких пов’язана з такими виїздами і які мають відповідні медичні документи);

посвідчення водія транспортного засобу.

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється статтями 180 - 183 розділу V ПКУ та регламентується Положенням про Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233.

Статтями 181 та 182 розділу V ПКУ визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ, відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватися як в обов’язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 розділу V ПКУ обов’язковій реєстрації платником податку на додану вартість підлягає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).

До загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Обсяг операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, при визначенні загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг не враховується.

Враховуючи зазначене, для обрахунку загального обсягу операцій, при перевищенні якого у підприємства виникає обов’язок реєстрації платником ПДВ (в тому числі звільнених від оподаткування ПДВ), враховується не отриманий нарахований платником дохід, а вартість товарів/послуг, операції з постачання яких є об’єктом оподаткування ПДВ, поставлених підприємством протягом останніх 12 календарних місяців, незалежно від того, оплачені такі товари/послуги споживачами (отримувачами) чи ні, та нараховано (оплачено) дохід від таких операцій чи ні.

Отже, вартість безоплатного медичного супроводження працівників ТОВ, яке здійснюється на виконання колективного договору, враховується під час розрахунку граничної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, необхідної для обов’язкової реєстрації платником ПДВ, в тому числі, якщо від такого медичного супроводу не нараховується та не сплачується дохід.

Згідно з пунктами 183.1 та 183.2 статті 183 розділу V ПКУ для здійснення обов’язкової реєстрації як платника ПДВ особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто зазначеного вище обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (далі - Заява).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II ПКУ).