Головне управління ДПС у Київській області, розглянувши Ваш запит від..., на виконання вимог статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, (далі — Податковий кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію з питань практичного застосування норм податкового законодавства.
Верховною Радою України прийнято Закон України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та Закон України від 20.09.2019 № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», які набирають чинності з 19 квітня 2020 року.
Новим п.53 підрозд. 10 розд. XX ПКУ визначено, що до 1 жовтня 2020 реєстратори розрахункових операцій (далі — РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:
— реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
— реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я.
На сьогодні норма п.296.10 ст. 296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.
Із 1 жовтня 2020 року застосування РРО стане обов'язковим для ФОП - платників єдиного податку 2-4 груп, які:
— реалізують товари (надають послуги) через мережу Інтернет;
— реалізують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
— провадять роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
— здійснюють діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначено п. 11 ст. 9 Закону про РРО;
— провадять діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
— провадять діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
— реалізують текстиль (крім реалізації за готівку на ринках), деталі та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який має затвердити Кабмін (п. 53 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
Тим ФОП - платникам єдиного податку, які не потрапили до цього списку й не перетнули межу в 1000000 гривень або здійснюють виключно безготівкові розрахунки, РРО можна не застосовувати.
Враховуючи вищевикладене, у разі здійснення розрахунків за надані послуги у безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки, РРО не застосовується.
Згідно пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |