Державна податкова служба України розглянула звернення ТОВ Товариства щодо ставки орендної плати та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що згідно з договором оренди земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями після здачі об’єкта в експлуатацію орендна плата встановлена окремо для частин земельної ділянки, визначених пропорційно площі будівель і споруд житлового фонду та площі будівель та споруд нежитлового фонду.
У грудні 2019 року Товариство отримало сертифікат про закінчення останньої черги будівництва та запитує, яку ставку орендної плати має застосовувати після здачі об’єкта в експлуатацію.
Товариство не надало копію договору оренди земельної ділянки.
Згідно з Державною будівельною нормою України ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» площу багатоквартирного житлового будинку визначають як суму площ поверхів будинку, виміряних у межах внутрішніх поверхонь зовнішніх стін, а також площ літних приміщень.
Площа житлового та нежитлового фонду визначається пропорційно відносно загальної площі житлового будинку.
Після здачі житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями в експлуатацію ставки орендної плати застосовуються згідно з договором оренди за відповідні площі земельної ділянки.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |