X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.02.2020 р. № 532/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо справляння орендної плати та, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що реорганізується шляхом приєднання до іншого підприємства, при цьому Товариство має діючі договори оренди землі комунальної власності, і запитує щодо дати переходу до правонаступника обов’язку по сплаті орендної плати за такі землі.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 Кодексу).

Орендна плата є однією з форм справляння плати за землю (пп.14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Платником орендної плати згідно п. 288.2 ст. 288 Кодексу є орендар земельної ділянки.

Згідно із статтею 108 Цивільного кодексу України у разі перетворення до нової юридичної особи переходить усе майно, усі права та обов’язки попередньої особи.

Відповідно до частини четвертої статті 32 Закону України «Про оренду землі» реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

З метою подальшого використання правонаступником Товариства земельних ділянок, на які були укладені договори оренди з Товариством, правонаступнику необхідно звернутися з клопотанням до відповідного органу місцевого самоврядування чи виконавчої влади про внесення змін до існуючих договорів оренди земельних ділянок в частині заміни сторін договору в зв’язку із зміною орендаря земельних ділянок.

Враховуючи те, що договір оренди земельної ділянки набуває чинності після його державної реєстрації, у правонаступника Товариства виникає обов’язок по нарахуванню і сплаті орендної плати за земельні ділянки, договори оренди на які були належним чином переоформлені на правонаступника з дати реєстрації таких договорів відповідно до діючого законодавства.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).