Товариство проінформувало, що є провайдером телекомунікацій (інтернет-провайдером), надає послуги доступу до мережі інтернет через телекомунікаційні мережі (код КВЕД-2010 61.90 — «Інша діяльність у сфері електрозв’язку»).
Товариство запитує про можливість за вказаних обставин перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування регламентовано розділом XIV Кодексу.
Нормами п. 291.5 ст. 291 Кодексу визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи.
Зокрема, відповідно до частини восьмої пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.
Згідно з Поясненням до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД- 2010), затвердженим наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396, клас 61.90 включає:
— надання спеціалізованих телекомунікаційних додатків, таких як супутниковий трекінг (визначення місцезнаходження через супутник), комунікаційна телеметрія (техніка вимірювання відстані), та експлуатацію радіолокаційних станцій;
— експлуатацію супутникових терміналів, функціонально пов’язаних з однією або більше наземними телекомунікаційними системами та здатними передавати й одержувати дані від супутникових систем
— надання доступу до мережі Інтернет через мережі, встановлені між клієнтами та інтернет-провайдерами, що не належать або контролюють ISP, таких як комутований доступ до мережі Інтернет тощо
— надання телефонного зв’язку та доступу до мережі Інтернет в загальнодоступних будівлях
— надання телекомунікаційних послуг за допомогою існуючих телекомунікаційних з’єднань:
— передавання голосу в реальному часі через інтернет-протокол (VOIP)
— перепродаж телекомунікаційних послуг (наприклад, купівля та перепродаж ємності мережі без надання додаткових послуг);
— пакетів програм, використовуючи для передавання цих програм ресурси багатоканальних телемереж (ст. 1 Закону України від 21 грудня 1993 року № 3759-ХІІ «Про телебачення і радіомовлення» із змінами
(далі — Закон № 3759)).
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону № 3759 для організації діяльності провайдера програмної послуги суб'єкт господарювання (провайдер або оператор телекомунікацій чи оператор кабельних мереж) повинен отримати ліцензію (дозвіл) у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення.
Використання ресурсів телекомунікаційних мереж загального користування для потреб телебачення та радіомовлення здійснюється на договірних засадах відповідно до законодавства (п. 1 ст. 28 Закону України від 18 листопада 2003 року № 1280-1V «Про телекомунікації» (далі — Закон № 1280)).
Діяльність у сфері телекомунікацій здійснюється за умови включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а у визначених законом випадках також за наявності відповідних ліцензій та/або дозволів (п. 1 ст. 42 Закону № 1280).
Отже, якщо Товариством здійснюється діяльність, яка відповідає класу 61 «Телекомунікації (електрозв’язок)» КВЕД-2010 та потребує отримання відповідної ліцензії, то відповідно до пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу Товариство не може перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Пунктом 52.2 ст. 52 Кодексу встановлено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |