Державна податкова служба України розглянула звернення Приватного сільськогосподарського підприємства (далі — Підприємство) щодо порядку переходу на спрощену систему оподаткування у 2020 році, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), інформує.
Підприємство повідомило, що у 2019 році отримало відмову контролюючого органу в обрані ним спрощеної системи оподаткування у статусі платника єдиного податку четвертої групи через подання не в повному обсязі податкової звітності, передбаченої пп. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу та просить повідомити умови обрання спрощеної системи оподаткування та порядок реєстрації платником єдиного податку четвертої групи у 2020 році.
Юридичні особи можуть самостійно обрати спрощену систему оподаткування за умови дотримання ним вимог, встановлених гл. 1 розд. XIV Кодексу.
Відповідно до норм Кодексу статусу платника єдиного податку четвертої групи можуть набути сільськогосподарські товаровиробники — власники або користувачі сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Сільськогосподарські товаровиробники набувають статус платника єдиного податку четвертої групи шляхом подання до 20 лютого поточного року звітності за переліком, визначеним пп. 298.8.1 п. 298 ст. 298 Кодексу, зокрема:
— загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок — контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
— звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки — контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;
— розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва — контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок;
— відомості (довідку) про наявність земельних ділянок — контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.
Поряд з тим, згідно з п. 291.5-1 ст. 291 Кодексу не можуть набути статусу платника єдиного податку четвертої групи суб’єкти господарювання, які мають:
— понад 50 відсотків доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);
— провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових, вироблених та розлитих у споживчу тару малими виробництвами виноробної продукції з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва, а також крім електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 відсотків доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) такого суб’єкта господарювання);
— станом на 1 січня базового (звітного) року мають податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |