Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування податком на прибуток операцій з постачання електричної енергії з метою врегулювання небалансов електричної енергії, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток € прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування {збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткуванні {прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з врегулювання небалансов електричної енергії.
Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування, та, відповідно, об’єкту оподаткування податком на прибуток підприємств, та належним чином повинні бути підтверджені первинними документами.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону У країни «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-ХІV).
Порядок виправлення помилок, внесення та розкриття Інших змін у фінансовій звітності визначено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.05.1999 № 137.
У разі якщо платник податку на прибуток відмовляється від коригування фінансового результату на різниш, то відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст .134 Кодексу фінансовий результат може коригуватися тільки на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування.
При складанні Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 На 467) (далі -Декларація), показники фінансової звітності відображаються у рядках 01 «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку», 02 «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартіві бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності».
Враховуючи викладене вище, у разі якщо зміни у фінансовій звітності за попередній (звітний) період вплинули (заниження/завищення) на значення рядків 01 (дохід від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку), 02 (фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності) Декларації за такий звітний (податковий) період, платник податку' на прибуток на підставі ст. 50 Кодексу здійснює уточнення таких показників Декларації.
Водночас, у разі виявлення помилок у фінансовій звітності, платник податків повинен подати разом з уточнюючою Декларацією виправлену фінансову звітність.
При цьому платник податків під час подання Декларації відповідно до п. 46.4 ст. 46 Кодексу мас подати доповненні до уточнюючої Декларації, складене за довільною формою з поясненнім допущених помилок, виявлених у фінансових звітах.
Про цей факт платник зазначає у спеціально відведеному місці у Декларації.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |