Головне управління ДПС у Хмельницькій області на звернення Управління «Запит про надання податкової консультації», керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) повідомляє таке.
Управління проінформувало, що поліція охорони відповідно до п. З ст. 13 розділу ІІІ Закону України «Про Національну поліцію» функціонує у складі поліції.
З наданих Витягів з Єдиного державного реестру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців організаційно-правова форма Управління визначено як орган державної влади.
Відповідно витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права Управління користується майном на правах оперативного управління. Власником нерухомості є Власник.
Управління запитує, чи є нерухоме майно об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в Управління, яке є власністю Власника, а закріплено за Управлінням на правах оперативного управління.
Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі - ПКУ) платниками податку на нерухоме майно відмінного від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Об'єктом оподаткування згідно підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, а тому числі його частка.
Разом із цим, пп. 266.2.2 п. 266.2 статті 266 ПКУ визначено перелік об'єктів нерухомості, які не є об’єктами оподаткування, до яких віднесено, зокрема, підпунктом «а» об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності).
Одночасно, держава реалізує право державної власності у державному секторі економіки через систему організашйяо-гослодарських повноважень відповідних органів управління щодо суб'єктів господарювання, що належать до цього сектора і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління (п. 5 ст. 22 Господарського кодексу України).
Відповідно до частини першої статті 153 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-ІV основу правового режиму майна суб'єктів господарювання, на якій базується їх господарська діяльність, становлять право власності та інші речові права - право господарського відання, право оперативного управління.
Господарським кодексом України визначено, що право оперативного управління - це речове право суб’єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерцшної господарської діяльності, у межах, встановлених Господарським кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом).
Право власності виокремлено у правовому режимі майна суб'єктів господарювання, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є виключно власники нерухомого майна.
Враховуючи зазначене, в Управління не виникає обов'язку справляння податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, в частині об’єктів нерухомості закріплених за ним на правах оперативного управління.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |