Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності (далі — Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є орендарем земельної діляаки комунальної власності на умовах договору оренди землі, укладеного з органом місцевого самоврядування (далі - Договір).
Товариство, посилаючись на пп. 288.5.2 п. 288.1 ст. 288 Кодексу щздо обмеження максимального розміру Плати (не може перевищувати 12 в іде. нормативної грошової оцінки), запитує у якому випадку застосовується максимальний розмір Плати за користування земельними ділянками комунальної власності.
Договірні відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі», крім розміру орендної плати, який визначається у Договорі з урахуванням граничних величин, передбачених Кодексом для Плати.
Відповідно до пп. 288.5.2 п. 288.1 ст. 288 Кодексу річна сума платежу за умовами Договору не може перевищувати 12 відс. нормативної грошової оцінки.
Таким чином, орган місцевого самоврядування як власник земель них ділянок має право укладати договори оренди землі комунальної власності на умовах внесення орендарями Плати у максимальному розмірі (12 відс. нормативної грошової оцінки).
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п.52.2 ст.52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |