X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.02.2020 р. № 578/6/99-00-04-01-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення товариства щодо порядку оскарження податкового повідомлення-рішення та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, зі змінами і доповненнями, повідомляє таке.

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України (далі - Кодекс).

Відповідно до п. 58.1 ст. 58 Кодексу, якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Форму та порядок надіслання (вручення) контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків визначає Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2015 року № 1204, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 року за № 124/28254 (далі - Порядок № 1204).

Відповідно до п. 56.1 ст. 56 Кодексу рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

 При цьому рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню (аб. 2 п. 56.1 ст. 56 Кодексу).

Підстави та порядок відкликання податкового повідомлення-рішення за результатами оскарження регламентуються Кодексом та Порядком № 1204.

Згідно з п. 60.1.5 ст. 60 Кодексу, якщо рішенням суду, що набрало законної сили, зменшується сума грошового зобов'язання, визначена у податковому повідомленні-рішенні контролюючого органу таке податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним.

Отже, податкове повідомлення-рішення №1 вважається відкликаним.

Чинним законодавством не передбачено поновлення відкликаного податкового повідомлення-рішення.

В той же час, відповідно до ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України в касаційному порядку, у випадках, передбачених цим Кодексом, оскаржуються не податкові повідомлення-рішення, винесені контролюючим органом, а рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанови суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальних характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).