X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.02.2020 р. № 704/ФОП/26-15-33-18-12-ІПК

Головне управління ДПС у м. Києві, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо окремих питань застосування спрощеної системи оподаткування та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до ст. 42, 43 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

 Підприємці мають право вільно вибирати види підприємницької діяльності без обмежень, самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом.

При цьому особливості здійснення окремих видів підприємництва встановлюються законодавчими актами.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (п. 1 ст. 1 ПКУ).

Відповідно до пп. 14.1.225 п. 14.1 ст, 14 ПКУ роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інші аудіовізуальні твори, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлюються главою 1 розділу XIV ПКУ.

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 ПКУ фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Згідно з ст. 292 ПКУ доходом для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);

 матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

 При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Разом з цим, відповідно до вимог розділу IV ПКУ вказаний дохід є об'єктом оподаткування фізичної особи — резидента та оподатковується на загальних підставах.

Отже, дохід у вигляді роялті, отримання фізичною особою - підприємцем -платником єдиного податку від надання права на використання торговельної марки (знаку на товари і послуги) не включається до доходу, отриманого від здійснення підприємницької діяльності, а є доходом фізичної особи.

Щодо видів діяльності фізичної особи - підприємця повідомляємо.

Класифікація видів економічної діяльності (далі -    КВЕД-2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 467, відповідно до якого фізична особа при здійсненні державної реєстрації фізичної особи - підприємця за власним бажанням обирає вид діяльності, який планує здійснювати під час господарської діяльності.

Під час вибору виду діяльності додатково використовуються нормативно-правові акти Держспоживстандарту України та Держкомстату України, зокрема наказ Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 "Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності".

Зауважимо, що контролюючі органи здійснюють свою діяльність в межах повноважень та функцій, визначених ст. 19-1 ПКУ та Положенням про Державну податкову службу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019    № 227.

 Питання визначення КВЕД не належать до компетенції органів ДПС, з цього приводу пропонуємо звернутись до Державної служби статистики України.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.