Головне управління ДПС у Житомирській області розглянуло лист щодо порядку застосуванні ставки ПДВ для операцій з постачання на митній території України медичних виробів, починаючи з 01.01.2018, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Згідно з підпунктами "а” і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V Кодексу розташоване на митній території України.
Відповідно до абзацу другого підпункту "в” пункту 1933 статті 193 розділу V Кодексу, починаючи з 01.01.2018, ставку податку у розмірі 7 відсотків встановлено на операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосуванні в Україні.
При здійсненні операцій з постачання товарів (у тому числі медичних виробів) платник податку - продавець таких товарів зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (пункт 201.10 статті 201 розділу V Кодексу).
При здійсненні операцій із ввезення товарів на митну територію України оформляється митна декларація (пункт 8 статті 257 Митного кодексу України).
Враховуючи викладене, операції з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України медичних виробів підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 відс. за умови, що такі медичні вироби:
дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність.
Тобто, у випадку, якщо медичні вироби дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні та відповідають вимогам технічних регламентів, що потверджується документом про відповідність, то операції з їх постачання на митній території України та/або ввезення їх на митну територію України підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 відсотків.
У разі, якщо при здійсненні операцій з постачанні на митній території України та/або ввезення на митну територію України медичних виробів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, а також у випадку, якщо зазначені у зверненні вироби (дитячі підгузки) не належать до категорії медичних виробів, операції з постачання таких медичних виробів/зазначених у зверненні виробів та їх ввезення на митну гериторію України оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
При цьому відповідні технічні регламенти щодо медичних виробів затверджено постановами Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 753-755.
Зокрема, Технічний регламент щодо медичних виробів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 року № 753 (далі - Технічний регламент №753).
Дія Технічного регламенту № 753 поширюється на медичні вироби та допоміжні засоби до них.
Для цілей Технічного регламенту допоміжні засоби розглядаються як медичні вироби (пункт 1 "Загальна частина" Технічного регламенту№ 753).
З питання правомірності віднесення зазначених у зверненні виробів (дитячі підгузки) до категорії медичних виробів рекомендуємо звернутися до Міністерства охорони здоров'я України як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, зокрема здійснює нормативно-правове регулювання у сфері охорони здоров'я.
Крім того, повідомляємо, що Перелік медичних виробів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2014 року № 410, не застосовується у зв’язку із внесенням змін до підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 розділу V Кодексу з 01 січня 2018 року.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |