X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.02.2020 р. № 845/ІПК/32.7-10

Головне управління ДПС у області розглянуло звернення Підприємства щодо необхідності отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та реєстрації реєстратора розрахункових операцій при відвантаженні
нафтопродуктів зі зберігання через паливороздавальну колонку, та відповідно до положень ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 реку № 2755 - VI, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс) в межах компетенції повідомляє.

Платник податків повідомив, що здійснює оптову торгівлю нафтопродуктами, використовуючи безготівкову форму розрахунків та для зручності клієнтів планує придбати та встановити паливороздавальну колонку для відпуску палива зі зберігання.

Підприємство запитує:

1 .Чи потрібно платнику податків отримувати ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, якщо він збирається видавати пальне (вже фактично продане покупцям за безготівкові кошти) зі зберігання та через паливороздавальну колонку?

2.Чи потрібно платнику податків    отримувати придбавати та встановлювати реєстратор розрахункових операцій, якщо він збираєтеся видавати пальне (вже фактично продане покупцям за безготівкові кошти), ало зі зберігання та через паливороздавальну колонку на підставі відомостей?

Законом України № 2628 внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових вироб в» (далі - Закон № 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Зазначені зміни набули чинності з 01 липня 2019 року.

Відповідно до ст. 1 Закону № 481 оптова торгівля пальним - діяльніст ь з придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб'єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.

роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції / автогазозаправної станції / газонаповнювальної станції / газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки;

зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

місце роздрібної торгівлі пальним - місце (територія), на яке му розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються
для роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на праві власності ібо користування;

місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Термін «пальне» в Законі № 481 вживається у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.

Порядок видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі палы им встановлений статтею 15 Закону №481.

Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним станов іть 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Суб'єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них:

модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення;

реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходят ься у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі палы им або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством пр іво землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт опте вої або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-як эго цільового призначення;

акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта.

Відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Кодексу паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.

Ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним не отримується, якщо пальне, яке знаходиться у суб'єкта господарювання за договором відповідального зберігання, відпускається особі, з якою укладений такий договір, а також в разі відпуску пального третій особі на підставі зареєстрованої в ЄР АН акцизної накладної за дорученням Поклажодавця без проведення розрахункових операцій у розумінні абзацу четвертого статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгі влі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265).

Зазначене не стосується тих випадків, коли зберігання і відпуск пального здійснюється за місцем роздрібного продажу.

Однак, у разі відпуску пального через паливороздавальні колонки та/ або оливороздавальні колонки по талонах, скретч-картках, смарт-картках така операція буде вважатися розрахунковою відповідно до абзацу четвертого статті 2 Закону № 265.

Для здійснення таких операцій суб'єкт господарювання має встановити реєстратор розрахункових операцій. Така діяльність буде підпадати під визначення роздрібної торгівлі пальним та вимагає отримання ліцензії на цей вид діяльності, відповідно до статті 15 Закону № 481.

Слід зазначити, що до звернення Підприємством не надано будь-яких первинних документів, що фіксують факти здійснення господарських операцій, відповідно надати ґрунтовну відповідь на порушені питання не видається можливим.

Частиною третьою статті 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювгння здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.