X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.02.2020 р. № 832/6/99-00-07-02-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування операцій Із внесення земельних ділянок юридичною особою (кооператив) до статутного капіталу іншої юридичної особи (підприємство «») та виходу із засновників такого підприємства, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє,

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток с прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригуванні (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткуванні (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу,
Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригуванні фінансового результату до оподаткування за операціями з внесенні земельних ділянок юридичною особою (кооперативом) до статутного капіталу іншої юридичної особи (підприємства «»).

Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування, та, відповідно, об'єкту оподаткуванні податком на прибуток підприємств.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-XIV).

Слід зазначити, що інформації, викладеної у зверненні стосовно виходу засновника юридичної особи (кооператива) зі складу засновників юридичної особи (підприємства «») та повернення йому його частки (земельних ділянок, коштів, інших активів тощо), недостатньо для надання індивідуальної податкової консультації.

Тому цей випадок податкових взаємовідносин слід розглядати з урахуванням документів та матеріалів, що дозволять ідентифікувати предмет запиту більш детально у відповідності до вимог Кодексу.

Щодо особливостей оподаткування ПДВ.

Підпунктом «а» п. 185.1 ст. 185 Кодексу визначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотрямувачу/орендарю.

Відповідно до п.п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Кодексу постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Обов’язки нарахування податку, визначення податкових зобов’язань та сплати ПДВ до бюджету, застосування податкових пільг, а також право складання податкових накладних має виключно особа, зареєстрована як платник ПДВ.

Відповідно до інформації, наданої у зверненні, «» не є платником ПДВ, отже не здійснює нарахування податкових зобов’язань при здійсненні зазначеної у зверненні операції (при умові, що на дату здійснення такої операції «» не буде зареєстрований платником ПДВ).

У разі, якщо загальна сума від здійсненні операції з постачання товарів (нерухомого майна), що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищить 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), то така особа згідно з вимогами Кодексу повинна буде подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ і, відповідно, зареєструватись як платник ПДВ в обов'язковому порядку.

Дія цілей реєстрації особи як платника ПДВ враховується обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Обсяг операцій, що не є об'єктом оподаткування ПДВ, при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарі в/послуг не включається.

Таким чином, якщо обсяг операції з внесення земельних ділянок в статутний капітал іншої юридичної особи з урахуванням Інших операцій, здійснених протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищить 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), то така особа, зобов’язана зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

Операція з повернення засновнику внесеного ним майна також є об’єктом оподаткування ПДВ та зобов’язання з ПДВ за такою операцією виникають у особи, яка безпосередньо здійснює таке повернення.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.